Pasaules ekonomikai, šķietami esot trauslākajai pēdējās desmitgades laikā, arī šis gads solās būt izaicinājumu pilns. Latvijai izaugsmi sola IT un sakaru tehnoloģijās.
Globālais kredītrisku apdrošināšanas uzņēmums "Coface", vienuviet pulcējot ekonomikas ekspertus no visas pasaules, februārī iezīmēja galvenās tendences pasaules ekonomikā 2020. gadā, kuras ietekmēs gan tuvojošās ASV prezidenta vēlēšanas, gan pašreizējā, koronavīrusa izraisītā krīze Ķīnā.
Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu ekonomists Gžegožs Silevičs (Grzegorz Sielewicz) atzīmē to, ka jaunāko tehnoloģiju ieviešana un 5G ir kas tāds, ar ko Latvija un Baltijas valstis kopumā demonstrē savu sagatavotību. Esot lieliski paveikts valsts mājasdarbs jeb sagatavošanās darbi.
"Coface" Ziemeļeiropas reģiona ekonomiste Kristiane fon Berga (Christiane von Berg) atzīmē, ka, lai gan Centrāleiropas valstīs tehnoloģijas lielā mērā ir labi attīstītas, vietām tur vēl joprojām nav tik labi izstrādāta interneta infrastruktūra kā Ziemeļu reģionos un Baltijas valstīs. "Attiecībā uz digitalizāciju visiem nevajadzētu sekot Vācijas piemēram, bet gan palūkoties, ko dara Baltijas valstis!" tā uzskata K. fon Berga.
Bet vai mēs varētu stāvēt līdzās tādiem biznesa centriem kā Berlīne vai Londona? Kristiane fon Berga uzskata, ka jā, jo pēdējo pāris gadu laikā, kopš uzsāka apspriest jautājumu par Brexit, tirdzniecības apjomi ar Lielbritāniju sāka samazināties, bet palielināties attiecībā uz Skandināviju. Lai gan Skandināvijā cilvēki perfekti sarunājas angliski, tur ir lieliska infrastruktūra un piegādes tiek veiktas laicīgi, ekonomiste uzskata, ka attiecībā uz turpmāko attīstību Baltijas valstis varētu būt vēl pievilcīgākas nekā Skandināvija.
Visu rakstu lasiet 25. februāra žurnālā "Dienas Bizness".
Abonējiet, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās.