Ķīna šodien noliegusi jebkādu saistību ar to, ka tā varētu būt bijusi aiz spiegošanas, kas tikusi veikta, lai iegūtu kompānijas Renault elektroauto tehnoloģiskos noslēpumus.
Jāpiebilst, ka Francijas valdības (kam pieder 15% Renault) pārstāvji pagājušajā nedēļā paziņoja, ka tiek izmeklēts iespējama Ķīnas saistība ar notikušo spiegošanu.
«Esam pamanījuši ar šādiem apvainojumiem saistītus ziņojumus, un mēs domājam, ka tas, ka daži cilvēki saka, ka Ķīna ir aiz minētās spiegošanas ir pilnīgi nepamatoti un neatbaidīgi,» norāda Ķīnas ārlietu ministrijas pārstāvji.
Jāpiebilst, ka ar asu retoriku pagājušajā nedēļā sājā sakarā klajā nāca Francijas parlamenta pārstāvji. Tā, piemēram, Francijas parlamenta pārstāvis Bernards Carajons esošo situāciju Renault sakarā nosaucis par «karu» ar strauji augošajām ekonomikām, kas izsalkušas pēc jaunām tehnoloģijām. «Šis ir karš, kas nebeidz pasliktināties un joprojām tikai saasinās, kad pasaules ekonomikas priekšplānā izvirzās tāda industriāli varena valsts kā Ķīna. Ir liels kārdinājums krāpties, ja tu iepaliec,» tā amatpersona.
Tikmēr šodien Francijas valdības pārstāvju retorika bija maigāka: «Pašlaik nav nekādu oficiālu apvainojumu pret kādu konkrētu valsti. Ir skaidrs, ka Renault ir bijis organizētas rūpnieciskās spiegošanas upuris un notiek izmeklēšana,» tā Francijas valdības pārstāvis Frankoī Baroins.
Db.lv jau rakstīja, ka Renault cietusi no rūpnieciskās spiegošanas kā rezultātā nozagta daļa kompānijas plānu, ka saistīti ar tās elektroautobūves programmu. Kompānija pašlaik izmeklē trīs augsta ranga darbinieku saistību ar šo lietu.