Līdz pat 200 metru – tik daudz auklas nepieciešams, lai izgatavotu zīmola Pinu šūpoles un šūpoļkrēslus.
Baibai Tēraudai vienlīdz labi patīk pīt Jāņu vainagus un ligzdiņšūpoles. Viņai piemīt izdoma un dabas dots ķēriens, kas ļāvis pārtrumpot šādu šūpoļu masveida ražotājus. Baiba un Tālis Tēraudi pirms četriem gadiem iegādājās lauku īpašumu Vecumnieku novadā, tālu prom no lielceļiem un burzmas, kur īsteno sapni par savu šūpoļu ražotni.
Biškope un grāmatvedis
Vienā no senās sētas brašajiem ozoliem iekārtas Tēraudu radītās šūpoles. Vājeiku jaunie saimnieki šeit mitinās aptuveni četrus gadus. Ozolu plašo vainagu sargātajā pagalmā ir saglabājusies vēsturiska koka ēka un liels angārs, kas pats mēmi brēc pēc rosības. «Kad pirmo reizi atbraucām, šī vieta uzreiz ļoti iepatikās, lai arī te viss bija aizaudzis,» atceras Baiba. Viņa nāk no Līgatnes, Tālis – no Saldus. Abi satikās Rīgā, kur sāka kopdzīvi, tomēr ar laiku saprata, ka Rīga nav «priekš mums». Tāpēc Baiba un Tālis sāka meklēt veselīgāku dzīves vidi. Sākumā Tālis katru darbdienu mēroja ceļu uz darbu Rīgā, tomēr drīz no darba aizgāja, lai pilnībā pievērstos ligzdšūpoļu biznesa izveidošanai un attīstīšanai. Radīt prieku sev un citiem – to kā galveno mērķi Tēraudi ierakstījuši Pinu Facebook lapā.
Baiba pēc profesijas ir biškope, savukārt Tālim ir grāmatveža pieredze, viņš strādājis arī par iepirkumu speciālistu starptautiskā kompānijā. Baiba dažus gadus nostrādājusi būvmateriālu veikalā, kur kāri uzsūkusi informāciju par materiāliem, un pašlaik šī pieredze noder. «Pēc dabas esmu tehnisks cilvēks – pati skrūvēju un zāģēju, un man arī sanāk. Kad piedzima meita, radās ideja, ka varu radīt savu produktu,» stāsta Baiba. Ozolzarā joprojām šūpojas pirmās Baibas sameistarotās šūpoles. Tā kā ar katrām nākamajām šūpolēm kuplinājās komplimentu un pozitīvu atsauksmju buķete, Baibas degsme turpināt auga augumā. «Bija ļoti liels entuziasms, un pamazām sajutu, ka veidoju kaut ko tiešām labu,» atzīst Baiba. Viņas neatlaidība ļāva nonākt ne tikai pie jauniem produktiem – šūpuļkrēsliem, bet arī pie sava uzņēmuma ar lakonisku nosaukumu – SIA Pinu. «Ļoti foršs darbs, manuprāt,» smaida Baiba.
Šogad SIA Pinu uzņemta Bauskas biznesa inkubatorā. Pinu pirmo gadu strādā kā uzņēmums, un pārdots jau aptuveni 60 šūpoļu. Pašlaik tās pamatā tiek realizētas Facebook – tieši tur Baibas ideja ieguva apliecinājumu dzīvotspējai, jo, ieliekot sludinājumu savā profilā, tika pārdotas pirmās šūpoles. Vīrs Tālis palīdz ne tikai grāmatvedības lietās, bet spēj stāties blakus arī nebūt ne vieglajos pīšanas darbos. Šūpoļu gatavošanai vajag spēku, bet Baibai tas nesagādā problēmas, jo «sevi vairāk uzskatu par lauku cilvēku». Šūpoļu pīšana bez karkasa izveides prasa aptuveni četras stundas, neatejot no darba. Skrūvmašīna, zāģis, knaibles, grieznes, līmes pistole, šķiltavas piekausēšanai – lai izgatavotu šūpoles vajag diezgan plašu instrumentu arsenālu, un visus Baiba pārvalda pati. Kad nepieciešams izgatavot lielā karkasa šūpoles, palīgā nāk vīrs Tālis. Dažkārt gan šķiet – apvienot šūpoļu pīšanu ar mājassoli un bērnu audzināšanu, iespējams, ir grūtāk, nekā katru rītu pacelt cepuri un doties uz darbavietu ārpus mājām. Un tomēr Tālis un Baiba atzīst, ka kopumā pilsēta atpakaļ nevilina. Nemaz.
Visu rakstu lasiet 19. jūnija laikraksta Dienas Bizness pielikumā Biznesa Plāns, vai meklējot tirdzniecības vietās.
Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!