Zirgkopība Armanda lauku jātnieku kluba saimniekam Armandam Šteinam ir dzīvesveids, kas sniedz prieku.
Zirgiem Armands Šteins ir veltījis 20 gadus. Lai arī peļņu zir gkopība nodrošina retajam, tā tomēr ir gana populāra, – viņš ir apzinājis ap pussimts šīs nozares pārstāvju Rīgas apkārtnē vien. Armanda lauku jātnieku klubs ir ģimenes uzņēmums, kurš specializējas jāšanas apmācībā pēc Natural Horsemanship metodes – tās pamatā ir saudzīgas cilvēka un zirga attiecības, kas balstītas uz zirga psiholoģijas izpratni un savas ķermeņa valodas izkopšanu, kā to vienkāršoti izskaidro Armands – «iemācām saprasties ar zirgu».
Dibinot uzņēmumu, lietā tika likta pieredze kooperatīvu darbībā, vadot kādas rietumu firmas filiāli ar 120 darbiniekiem Krievijā. Rezultātā tika apzināti visi tobrīd pieejamie resursi, mainīta dzīves vieta, noslēgts zemes nomas līgums, dibināts klubs ar četriem zirgiem. Šobrīd to skaits desmitkāršojies.
«Apgrozījums ir smieklīgs,» uzskata pats Armands – 2011.gadā 1000 – 1500 latu, bet viņš lepojas, ka trim cilvēkiem ir nodrošināts darbs un iztika, vienlaikus atzīstot, ka uzņēmums lēnam slīgstot parādos, jo kluba darbību ietekmējis gan postošais ugunsgrēks 2009.gadā, gan ekonomiskā krīze. Pašlaik situācija ir sākusi uzlaboties. Ieguvums drīzāk ir apziņa par savā darbā un dzīvesveidā apmierinātiem cilvēkiem, ar sniegtajiem pakalpojumiem apmierināti klienti.
Ja ir kāds, kas uztur, tad var atļauties zirgu kā vaļasprieku, uzskata Armands, bet viņa ģimenei zirgkopība un izjādes ir pamatdarbs. Daudz klientu nākot ar iegūtām bailēm no jāšanas (piemēram, traumu dēļ) – tad nodarbību gaitā notiek tāda kā garīga rehabilitācija. Labie rezultāti šajā jomā klubu noveduši pie kaut kā vidēja starp uzņēmējdarbību un labdarību (jo peļņu šī aktivitāte nenesot) – reitterapijas pakalpojuma ieviešanas nodibinot biedrību Zirgi cilvēkiem. Apgūstot Eiropas fondu līdzekļus, tagad klubā ir ierīkota reitterapijas rampa ar pacēlāju, lai zirgā varētu tikt arī tie, kuri pārvietojas tikai ratiņkrēslos.