Mēs esam pelnījuši pārmetumus, ka esam tik tālu nonākuši. Tas ir sāpīgs ceļš, bet tas ir labāk nekā atlikt visu vēl uz priekšu un gaidīt, kad parāds uzsprāgs, raidījumā 100. pants norādīja bijušais premjers Ivars Godmanis.
Viņš uzsvēra, ka tādas valstis kā Grieķija un Īrija, kuras nonākušas tikpat neapskaužamā finansiālajā situācijā izvēlējušās citu ceļu – nesaistīties ar Starptautisko valūtas fondu (SVF), lai nebūtu jāpakļaujas tā stingrajām prasībām, kā tas ir noticis Latvijas gadījumā.
Viņš kritizēja SVF prasību pēdējo sarunu laikā pirms budžeta apstiprināšanas, kad fonds prasīja vēl papildu 60 miljonu latu konsolidāciju laikā, kad budžets tiks samazināts jau par 500 miljoniem latu.
I. Godmanis arī teica, ka būtu izvēlējies sociālā nodokļa palielināšanu par 0.8 % nevis strādājošo pensionāru pensiju samazināšanu par 70 %.
Jautāts par pēdējā laika politiķu uzstādījumiem, ka nodokļus vajadzētu samazināt, I. Godmanis norādīja, ka kamēr nav panākti uzlabojumu un ekonomikas stabilizācijas programma nav sasniegusi savus mērķus, nav iemesla neklausīt aizdevējus.
Viņš arī atzina, ka iemels viņa vadītās valdības krišanai bija tuvojošās Saeimas vēlēšanas. Un tas arī ir iemesls šībrīža polemikai par Valda Dombrovska vadītās valdības nestabilitāti.
Savukārt runājot par Parex pārņemšanu un to vai vajadzēja noteikt ierobežojumus naudas izņemšanai I. Godmanis norādīja: «Valdība nevar iet iekšā bankā un slēgt to ciet. Tā nekur neviens Eiropas Savienībā nav darījis. Un diezin vai mēs būtu gudrāki kā citur.» Viņš uzsvēra, ka taisnība tomēr bijusi Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam, kurš uzskatīja, ka ierobežojumi Parex pārņemšanas procesā nav jāuzliek. Tādejādi pirmo trīs dienu laikā esot aizplūduši 70 miljoni latu.