Slavenā Ivara Godmaņa valdības makroekonomikas politikai nu ir radies jauns pavērsiens. No vienas puses, to var saukt par demokrātijas izpausmi, kā panākt sev vēlamu lēmumu pieņemšanu, no otras - par zināmu šantāžu.
Proti... Saprotot, ka valsts atvēlētais finansējums ir par mazu, Latvijas Radio uz laiku pārtrauca translāciju, savukārt lauksaimnieki līdz Rīgai aizgādāja ne tikai savu smago tehniku, bet arī zārku un nodīrātas govju galvas, un problēmas vismaz kaut kādā mērā sāka risināties.
Tagad sava veida ultimātu ir izvirzījuši arī auto pārvadātāji - ja bankas un valdība nenākšot viņiem pretī, būšot līdzīgas akcijas tām, kas bija lauksaimnieku gadījumā. Šajā kontekstā jāmin vairāki būtiski aspekti.
Pirmkārt, jāpiekrīt, ka valdības realizētajai makroekonomikas politikai ne vienmēr var piekrist - tajā ir ne viens vien būtisks klupšanas akmens. Otrkārt, pašreizējā ekonomiskajā situācijā Latvijas uzņēmēji tiešām ir visai neapskaužamā situācijā. Taču, lai kāda būtu vai nebūtu valdība, tā nekad nespēs rast finansējumu visu Latvijā pārstāvēto nozaru atbalstam. Tas vienkārši nav iespējams! Pat situācija ar lauksaimniekiem ir duāla. No vienas puses, protams, tieši mūsu amatpersonu neprofesionalitātes dēļ Latvijas lauksaimnieki saņem mazākos maksājumus visā Eiropā. Bet, no otras puses, būsim jel godīgi - daļa izmisušo zemnieku, kas pagājušajā otrdienā bija saradušies protestēt pie Ministru kabineta ēkas, turp bija sabraukuši ar Volvo un Chrysler džipiem, ko diez vai var uzskatīt par vienu no galvenajām nabadzības pazīmēm.
Savukārt auto pārvadātāju biznesam ar valsts atbalstu kaut kādu maksājumu veidā pat vēsturiski nav bijis nu nekāda sakara. Tādējādi diez vai būtu īsti godīgi novelt savas biznesa neveiksmes un tirgus konjunktūru uz visu nodokļu maksātāju pleciem, piedraudot uzrīkot vēl vienu balagānu Rīgas centrā, turp savelkot visu savu tehniku.
Bail pat iedomāties, kā varētu attīstīties situācija nākotnē, ja līdz līdzīgam problēmas «risinājumam» aizdomāsies, piemēram, mežizstrādātāji, asenizatori, auto tirgotāji un citu nozaru pārstāvji. Ir jau saprotams, ka katrā jomā strādājošajiem savas problēmas šķiet pietiekami nozīmīgas, lai spertu radikālus soļus, tikai pirms tas tiek darīts, būtu rūpīgi jāizvērtē, kas īsti ir vainojams katrā konkrētajā situācijā. Taču, kas attiecas uz valdību, ir pienācis pēdējais laiks skaidri definēt - kad un kāds valsts atbalsts būs pieejams biznesam.