ASV aicinājušas neļaut diplomātiem stiprā alkohola reibumā piedalīties ANO budžeta sarunās. Budžeta sarunas ievelkas vairākas dienas pēc kārtas un nereti diplomāti sevi atspirdzina ar grādīgā glāzi.
ASV vēstnieka vietnieks Džozefs Torselja uzsver, ka vēršas pret piedzeršanos sarunu laikā, nevis pret alkohola lietošanu kā tādu. «Vienmēr ir bijusi laba un atbildīga tradīcija ar alkohola palīdzību uzlabot sarunas. Tomēr mēs šajā gadījumā vairs nerunājam par diplomātiem, kas aizmieg ar galvu uz bāra letes. Mūsu piedāvājums paredz, ka sarunu telpai nākotnē jābūt brīvai no alkohola,» sacīja ASV vēstnieka vietnieks.
Viņš arī norādīja, ka, lai gan ASV ir pateicīgas par stratēģiskajām iespējām, kuras iepriekš ir dāvājušas šādas tradīcijas, šampanieša dzeršana būtu jāatliek uz sesijas beigām.
Tikmēr ANO deputāti, kas nevēlējās nosaukt savus vārdus, norāda, ka nav retums, kad sarunās kāds ierodas tik stiprā alkohola reibumā, ka nespēj nostāvēt kājās. Savukārt citi diplomāti pauduši sašutumu par šādu ierosinājumu, uzsverot, ka visi deputāti, kas piedalās sarunās, tajās ierodoties pilnīgi skaidrā.
Respektablais ārpolitikas žurnāls Foreign Policy skaidro, ka alkohols nereti ir daļa no ANO sarunām un dažreiz tiek izmantots, lai tās padarītu mazāk formālas, vai arī novilcinātu laiku.
«Kurš pēdējais paliek kājās, tas ir uzvarētājs. Pēc trīs nedēļu kopīga darba 20 stundas diennaktī cilvēkiem pazūd robežas. Tomēr, ja jūs esat pietiekoši dumjš, lai piedzertos līdz tādam līmenim, ka nespējat sarunāties, jūs to esat pelnījis,» žurnālam skaidrojis kāds diplomāts.
Diplomāts arī norādījis, ka sarunās visvairāk alkoholu lieto Āfrikas valstu un Krievijas pārstāvi. «Tas nav nekas jauns vai pārsteidzošs. Kanādieši sagādā viskiju, bet franči – vīnu,» sacīja diplomāts.