Visticamāk, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra konkursu izsludinās jau šī gada 1.ceturksnī
Lai stutētu uzņēmumu ieguldījumus inovācijās un kompensētu nepiedodami nelielo valsts finansējumu zinātnei, valdība neliedza no 2016. līdz 2023. gadam komercializējamos pētījumos ieguldīt 76,5 miljonus eiro jaunā ES struktūrfondu plānošanas perioda ietvaros, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.
«Potenciāls mums noteikti ir,» norāda Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Struktūrfondu departamenta direktore Santa Šmīdlere. Viņa zina teikt, ka ar labām sekmēm programmām arī iepriekš pieteikušies farmācijas, ķīmiskās nozares uzņēmumi, tāpat mežsaimniecības, lauksaimniecības, pārtikas, IKT jomu pārstāvji, kas varētu turpināt jau iestaigāto taciņu. S.Šmīdlere pieļauj, ka lielākais finanšu ieguldījumu apjoms būs medikamentu ražotājiem a/s Grindeks, a/s Olainfarm, kas pārstāv zinātņu ietilpīgas nozares un kuru pamatdarbība, izdzīvošana un sekmes atkarīgas no sadarbības ar zinātniskajām institūcijām.
Taču aktīvas ir visas rūpniecības pakalpojumu nozares. IZM sagatavotajā dalībnieku sarakstā, kas, kā ierasts, startē dažādās programmās no konkursa uz konkursu, pagaidām ir 25 uzņēmumi. Bez iepriekš minētajiem zāļu ražotājiem to vidū ir, piemēram, SIA Lursoft IT, SIA Metrum, SIA Belss, SIA Gremošanas slimību centrs GASTRO, AS Datorzinību centrs, SIA Arčers, SIA Tilde, SIA Fortum Latvija un citi. Tie ir komersanti, kas ir īstenojuši pētniecības projektus 2007.–2013. gada ES fondu plānošanas periodā un kuriem varētu būt interese startēt arī 2014.–2020. gada plānošanas perioda pasākumā «Praktiskas ievirzes pētījumi».
Visu rakstu Pētījumu virpulī ar 76,5 miljonu glābšanas riņķi lasiet 13. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.