Rudens un ziemas sezonā iedzīvotāji tradicionāli biežāk dodas atvaļinājumos uz siltajām zemēm vai arī izmanto iespēju doties slēpot uz valstīm, kur ir augstāki kalni nekā pašu mājās.
Tomēr šogad vairāk nekā puse jeb 60% respondentu nākamo 12 mēnešu laikā neplāno doties tūrisma vai atpūtas braucienos uz ārzemēm, un tikai 9% norādījuši, ka paredzējuši ceļot un viss šai ziņā jau ir nokārtots, liecina DnB NORD Latvijas barometra.
Gandrīz ceturtdaļa iedzīvotāju atzīst, ka ir iecere turpmākā gada laikā ceļot, bet vēl nav konkrētu plānu vai vispār nav ideju par galamērķi.
Lūgti norādīt, kādēļ tuvākajā laikā neplāno ceļot, 64% respondentu kā svarīgāko iemeslu minējuši naudas trūkumu, bet 19% aptaujāto norādījuši, ka viņiem ceļošanai nav laika. Taču, lai arī materiālā stāvokļa dēļ ceļot nav sanācis vai netiek plānots, 30% respondentu labprāt to darītu un ir gatavi ietaupīt citās jomās un ikdienas tēriņos. Tomēr ievērojami biežāk gan iedzīvotāji atzinuši, ka viņiem nav iespēju taupīt.
«Ceļošana izraisa pozitīvu atkarību, līdz ar to vienmēr būs iedzīvotāji, kuriem jauni iespaidi un atpūta būs neatņemama dzīves sastāvdaļa. Mainoties dažādiem apstākļiem, var mainīties šo cilvēku ceļošanas paradumi, bet no ceļošanas pavisam viņi, visticamākais, neatteiksies. Vienmēr var atrast arī alternatīvas, piemēram, kalnu pārgājiena vietā izvēlēties pārgājienu gar Baltijas jūru,» stāsta Tūrisma attīstības valsts aģentūras Stratēģiskās plānošanas vadītāja Inese Šīrava.
Savukārt vērtējot Latvijas tēlu citās valstīs, aptaujātie iedzīvotāji domā, ka tas asociējas ar skaistu un tīru dabu (37%), valsti, kurā ir skaistas meitenes (31%), kā arī bagātu un daudzveidīgu kultūru (28%).