Palielinoties Ķīnas ekonomiskajai ietekmei pieaug to pasaules valstu iedzīvotāju skaits, kas uzskata to par satraucošu lietu, secināts BBC World Service aptaujā.
Aptauju BBC uzdevumā veica statistikas uzņēmums GlobeScan/PIPA, aptaujājot 28 tūkstošus cilvēku 27 pasaules valstīs.
Lielākā daļa negatīvi noskaņoto dzīvo valstīs, kas ir galvenie Ķīnas tirdzniecības partneri, kā arī bagātās valstīs. Salīdzinot ar līdzīgu aptauju 2005. gadā, bailes no Ķīnas ir jūtami pieaugušas un kļuvušas par dominējošo sabiedrības viedokli tādās valstīs, kā Francija, Kanāda, Vācija, Itālija un ASV. Negatīva attieksme pret Ķīnu ir pieaugusi arī Lielbritānijā un Meksikā, tomēr šeit tā vēl nav iedzīvotāju lielākās daļas pārliecība.
Vislabvēlīgāk noskaņoti pret Ķīnu ir Nigērijas (82% aptaujāto) un Kenijas (77%) iedzīvotāji.
Negatīvas attieksmes pieaugums ir saistīts ar pasaules finanšu krīzi, pēc kuras ekonomikas atdzimšanu vada tādas attīstības valstis kā Ķīna, skaidro BBC. Atgūšanās pēc krīzes attīstītajās valstīs ir lēnāka un nestabilāka. «Nav nekādu šaubu, ka Ķīnas izaugsme kopā ar stagnācijas un paralīzes sajūtu, kas izplatīta daudzās Rietumu demokrātijās, ir psiholoģiski satraucoša,» skaidro Toms Frīdmens (Tom Friedman), ietekmīgs New York Times analītiķis.