BILŽU BIROJS Rīgā, Lielajā Ģildē 9.jūlijā plkst.19:00 rīko koncertu VIVA TANGO!.
Koncertā piedalās:
Rolando & Fernando Marzan quintett (Argentīna):
Rolando Pomo - balss
Fernando Marzan - klavieres
Daniel Buffa - bandonjona
Alejandro Sancho - elektriskā ģitāra, akustiskā ģitāra
Roberto Santocono - kontrabass
Karina Piazza - dejotāja
Hector Falcon - dejotājs
Īpašie viesi:
Dzintars Beitāns - vijole
Laimis Rācenājs - balss
Vidzemes kamerorķestris (diriģents Andris Veismanis)
Rolando Pomo
Rolando Pomo ir dzimis 1955. gadā Buenosairesā Argentīnā. Viņš mācījās klasisko ģitāru un studēja mūzikas konservatorijā Buenosairesā. 1978. gadā viņš dodas uz Zviedriju un 1983. gadā sāk studijas kora diriģēšanā Stokholmas mūzikas institūtā.
Rolando Pomo uzsācis karjeru astoņdesmitajos gados, strādājot ar koriem un vokālām grupām. Viņš nodibināja vokālās grupas Abril un Octaedro, kā arī latīņamerikāņu kori un Rinbekijas (Rinkeby) starptautisko kori.
Rolando Pomo ir sniedzis viesizrādes Skandināvijā un Baltijas valstīs ar savu grupu Arbil, izpildot tādus darbus kā Misa Criolla un Navidad Nuestra ar Ariēlu Ramress (Ariel Ramirz). Latvijā Rolando strādājis kopā ar Juri Kļaviņu un Lattelekom kori.
Tagad Rolando Pomo nodarbojas ar savu jauno Tango projektu, parādot klasisko tango ar moderniem aranžējumiem, sākotnēji ar savu kvintetu, un arī ar orķestriem.
Rolando ir veicis daudz dažādus ierakstus. 2004. gadā Rolando Pomo veic savu pirmo tango ierakstu Pasional Argentīnā un sāk strādāt kopā ar pianistu un aranžētāju Fernando Marzānu (apraksts pielikuma) un viņa kvintetu. Šīs sadarbības rezultātā tapuši ieraksti, kuri šī gada jūnijā izdoti CD albumā Barrio de Tango. Šajā ierakstā ir arī pieaicināts Rolando tuvs draugs un Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra vijolnieks Dzintars Beitāns, kurš spēlēs kopā ar kvintetu arī turnejā šī gada jūnijā.
CD albuma Barrio de Tango prezentācija notiks Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā jūnija vidū. Dānijā šīs internacionālais kolektīvs uzstāsies Tango festivālā, bet 9.jūlijā plkst.19:00 Lielajā Ģildē rīdzinieki un Rīgas viesi varēs ar viņiem tikties koncertā VIVA TANGO!.
Šajā gadā Rolando ir pabeidzis viņam uzticētu darbu Zviedrijas baznīcai - Misa de Tango, un Stokholmas baznīcas koru izpildījumā šī skaņdarba pirmizrāde notiks 2007.gada rudenī.
Komentāri:
"Kad Rolando dzied, sirds raud" - no "Rättvik weekly" 2006. gads
"Emocionāli dziļā ieniršana tango pasaulē. Dziesmas par zudušām kaislībām, nesasniegtiem sapņiem un melanholiskām skumjām. Mūzika ar lielās pilsētas Rio de la Plata pulsu ir centrā" - no "Stallet" 2004. gads
"Šajā savā pirmajā tango ierakstā Rolando Pomo parāda ar savu personīgo un svaigo attēlojuma stilu, ka jūs varat radīt ģeniālu tango bez bebkādām tango klišejām" - no Hektora Avareva (Hector Alvarez, Argentina universal, Vašingtona 2005. gads.
Fernando Marzāns (Marzan)
Ferdando saglabā Marzānu ģimenes mantojumu, turpinot ļoti cienījamu un populāru mūziķu dzimtas līniju Buenosairesā, Argentīnā.
Savas pirmās muzikālās iemaņas viņš iegūst 6 gadu vecumā. Četrpadsmit gadu vecumā viņš iegūst kora diriģenta diplomu un septiņpadsmit gadu vecumā - Nacionālās Mūzikas Konservatorijas Mūzikas Profesora titulu. Papildu viņš savas spējas bagātināja un uzlaboja kā klasiskais pianists ar ļoti izsmalcinātu profesoru Argentīnā un Savienotajās Valstīs aizbildniecību un virzīšanu.
Kopš 1994. gada viņš kā pianists ir piedalījies Brodvejas/Londonas kases gabalu Forever Tango radīšanā. Ar šo kompāniju viņš ir bijis turnejās vairāk kā septiņus gadus viscaur Savienotajās Valstīs (Ņujorka, Losandželosa, Sanfrancisko, Čikāga, Vašingtona, Sietla, Filadelfija utt.), Kanādā (Monreālā, Toronto, Otava, Vankūvera) Japāna (Tokio, Osaka, Nagoja, Hirosima, Fukuoka utt.) un daudzās citās valstīs (Itālija, Anglija, Portugāle, Koreja, Meksika, Argentīna utt.)
Pēdējo pāris gadu laikā viņš ir arī piedalījies vairāku CD ierakstīšanā, kā arī Evita, filmas ar Madonnu galvenajā lomā, un Krāpnieki (The Impostors) ar Oliveru Platu (Oliver Platt) un Stenliju Tuči (Stanley Tucci) galvenajās lomās, kino mūzikas ierakstīšanā. Starp 1994. - 1995. gadu viņš Losandželosā ieraksta divus CD ar Forever Tango. 1996. gadā viņš ieraksta Svītu Amerikas Savienotajām Valstīm kopā ar Rubenu Gonzalesu (Ruben Gonzalez) un Čikāgas simfonisko orķestri. 1999. gadā viņš ieraksta Tango Vivo CD un ir arī šī projekta muzikālais vadītājs. 2000. gadā Japānā tiek ierakstīti trešais un ceturtais Forever Tango CD ar slaveno vietējo mākslinieku Taro Hakase, darbu nosaucot Watashi. 2002. gadā Fernando organizē un ieraksta CD dziedātājam Matinam de Leonam (Martin de Leon) ar Karlosa Galvāna (Carlos Galvan) orķestri. 2004. gada viņš organizē albuma Pasional ierakstu ar zviedru dziedātāja Rolando Pomo piedalīšanos. Kā patstāvīgs mākslinieks viņš izdod trīs albumus: Bendita Buenos Aires, Recuerdo un Gotanda Tango, kuros viņš iekļauj dažas paša kompozīcijas.
2003. gadā viņš kļūst par muzikālo vadītāju un aranžētāju šovam, nosauktam Tango Buenos Aires. Šai kompānijai bija neticama atbalss vairāk kā piecdesmit ASV pilsētās un ir kritiķu atzīts kā viens no labākajiem tango šoviem, kas sniedz viesizrādes valstī. Tango Buenos Aires izrādīja dažos vissvarīgākajos ASV teātros: Čikāgas simfoniskajā hallē, Dalasas orķestra hallē, MakKaluma (Mc Callum) teātrī u.c.
2004. gadā Fernando pievienojas Tango Emotion šovam kā muzikālais vadītājs un sniedz viesizrādes vairākās Somijas un Zviedrijas pilsētās. Tajā pašā gadā viņš tiek pieaicināts Tango Dreams šovam, lai piedalītos plašā izrāžu sērijā ar vairāk kā simts izrādēm Tokijā, Japānā un Olympia Theather Parīzē ar Tango Seduction šovu. Viņš arī atgriezās Forever Tango vēlāk tajā gadā un sniedza viesizrādes, kas sākās Romā un turpinājās no pilsētas pilsētā ASV (Čikāga, Detroita, Filadelfija) un Kanādā (Toronto).
2005. gadā ar savu kvintetu, tajā skaitā ar daudziem maestro no Ņūmeksikas simfoniskā orķestra un Maestro Havjēra Lorenco (Javier Lorenzo) orķestru direkcijas, viņš atskaņo Maria de Buenos Aires ar Astoru Piacolu (Astor Piazzolla), Krāsaino Konventa centra Albukerkē atklāšanā. Tajā pašā gadā viņš tiek iecelts par muzikālo vadītāju Tango Dreams šovā, atkārtojot veiksmīgo izrāžu sēriju ar nākamajām 100 izrādēm Tokijā. Eiropas vasaras sezonas laikā viņš spēlē ar savu kvintetu Tango Festivālā Dānijā un Itālijā.
2006. gadā atkal ar Forever Tango viņš divus mēnešus ceļo cauri Meksikai un ASV (Florida) un tad dodas uz Lisabonu Portugālē un Reno Nevadā uz nākamajiem diviem mēnešiem. Pateicoties iepriekšējās sezonas milzīgajam panākumam, ar savu kvintetu viņš veic otro Tango Festivāla uznācienu un spēlē kā prestižā Vendsyssel Festivāla daļa Dānijā ar izcilām atsauksmēm.