Aigars Stirna ir strādājis gan valsts pārvaldē, gan kā sociālais darbinieks, tomēr atgriezies pie sava sirds darba un hobija - tango.
A. Stirna ir Argentīnas tango pedagogs, TangoStudio vadītājs un dibinātājs, dejotājs, mūziķis un diplomēts sociālais pedagogs. «Man sevi ir grūti identificēt. Es esmu kā upe, kas tek uz jūru. Es visu laiku attīstos, mainos un mācos. Citi uz mani var paskatīties ļoti dažādi – izceļot izglītību, izceļot pieredzi, šā brīža nodarbošanos, labsajūtas līmeni,» savās pārdomās dalās A. Stirna.
Atceroties deju studijas TangoStudio tapšanu, A. Stirna stāsta: «Es gribēju, lai tango ir mans dzīvesveids. Man bija tik daudz ieceru, ka riskēju un aizgāju no labi apmaksāta darba. 2005. gada rudenī kopā ar Gintu Opmani nodibinājām TangoStudio, kurā kopš pirmsākumiem tiek vadītas regulāras tango apmācības Rīgā, Liepājā un citur Latvijā. 2008. gadā Latvijā bija krīze un tikai ar tango bija grūti izdzīvot, tāpēc es atgriezos darbā valsts pārvaldē, kur es kādu laiku strādāju Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Dažus gadus vēlāk sapratu, ka tomēr vēlos atkal nodoties tikai dejai. Šā gada martā būs pagājuši divi gadi, kopš es atkal esmu pilnībā «ierauts» tango pasaulē. Šoreiz gan ar citu apziņu, ar iekšējo mieru, sapratni par lietām, izanalizējis biznesa kļūdas un riskus. Man ir svarīgi cilvēkiem dot prieku, uzlabot veselību un savstarpējās attiecības. Es daru to, kas man pašam patīk vislabāk.»
A. Stirna stāsta, ka vadīt savu biznesu nav viegli, taču kā pozitīvo faktoru piemin to, ka var brīvāk plānot savu darba laiku. «Darba ir tik daudz, cik es pats esmu noorganizējis. Būdams patstāvīgs, es varu īstenot visas savas ieceres, bet risks ir svārstīgie ienākumi. Naudas ziņā labākais laiks ir rudens sezona vai gada sākums, bet, kad tuvojas vasara, ienākumi ir tuvu nullei,» viņš atzīst.
Šobrīd A. Stirna darbojas kultūras telpā 3 Māsas, kur notiek tango nodarbības grupās, milongas – tango deju vakari, un privātstundas. Tiek īrētas telpas arī mākslas terapijas centrā Mā Telpa, kur tiek piedāvātas tango terapijas sesijas un nodarbības, tai skaitā, tantriskais tango priekam, apzinātībai un attiecībām.
Argentīnas tango nodarbībās vīriešiem tiek mācīts vadīt, bet sievietēm sekot. «Es mācu pāriem savstarpēji sadarboties un ieklausīties vienam otrā. Esmu iemācījies dejas labvēlīgo ietekmi uz cilvēka labsajūtu, veselību un harmoniju. Pirms pusotra gada izveidoju tango terapijas kursu, kas darbojas ļoti veiksmīgi. Šobrīd jau aizvadīti septiņi kursi. No pagājušā gada rudens var pieteikties uz tantrisko tango - tur mēs gan dejojam, gan runājam par attiecībām, uzticību, spēju pieņemt lēmumus un citām tēmām. Es uzskatu, ka šis tango veids uzlabo gan savstarpējās attiecības, gan palīdz biznesā veiksmīgāk sasniegt mērķus. Galvenā un centrālā metode šajos kursos ir tango, taču tiek izmantotas atšķirīgas tango kustības, atkarībā no kursa ieceres un atkarībā no cilvēkiem, kuri ir atnākuši, jo katrs dod savu pienesumu. Mēs runājam par to, kas mums dzīvē ir svarīgi, lai mēs uzlabotu pašsajūtu un attiecības. Tantriskajā tango mēs esam tuvāk viens otram, nodarbībās piedalāmies zeķēs vai basām kājām,» skaidro A. Stirna.
Uz visām nodarbībām var pieteikties gan individuāli, gan pārī. «Terapijas nodarbības ilgums ir divas stundas vai ilgāk. Grupas komplektējas no 8 līdz 12 cilvēkiem. Savukārt, kultūras telpā 3 Māsas, kur notiek Argentīnas tango dejošana, ir cita enerģētika un ievirze. Argentīnas tango nodarbības ilgst vienu stundu vai nedaudz ilgāk. Šajās nodarbībās ir 20 un vairāk cilvēki. Terapijas biznesā esmu ieguldījis vairāk laika un naudas līdzekļu – gan papildu mācoties, gan apmeklējot dažādas meditācijas prakses daudzu gadu garumā,» stāsta A. Stirna.
Jautāts par cenām, A. Stirna teic: «Šobrīd šis vārds – apzinātība - ir ļoti modē. Dažādi apzinātības treneri prasa maksāt divas, pat trīs reizes vairāk nekā es. Taču manā skatījumā nauda ir ziedojums labākai enerģijas apmaiņai. Ja cilvēkam ir naudas grūtības, bet ir liela vēlme dejot, mēs atradīsim kopīgu risinājumu, jo galvenais ir dzīvesprieks un dejotprieks. Es ļoti vēlētos iedrošināt skolniekus un seniorus pievērsties dejai. Pie manis ir dejojuši arī pensionāri, kuriem ir vairāk nekā 80 gadi. Kopumā tango dejo dzīvi pieredzējušāki cilvēki. Dejo tie, kuri ir gatavi intimitātei. Tango laikā var izjust visu – kaisli, skumjas, prieku, mīlestību,» raksturo A. Stirna.
Viņš stāsta, ka tango ir jūtīgs un brīvs dialogs, saruna dejā diviem vienlīdzīgiem partneriem, kuri brīvi, izmantojot kustību, tango elementus, apskāvienu, telpā, mūzikas ritmā dejo, sarunājas, jūt viens otru, paužot savas emocijas, attieksmi vienam pret otru.
«Es iedrošinu cilvēkus pārvarēt bailes, būt drosmīgiem, īstenot savus sapņus. Cilvēkiem mūsdienās vajag dažādību. Protams, tautas dejas nepazudīs, tā ir mūsu bagātība. Taču cilvēki ir dažādi – ar dažādām interesēm un domu lidojumiem. Es priecājos, ka cilvēki manās nodarbībās atgriežas,» teic A. Stirna.
#22/26
TangoStudio vadītāju Aigara Stirnas un Gintas Šindleres tango priekšnesums.
#23/26
TangoStudio pasniedzēju Aigara Stirnas un Guntas Prūsānes tango priekšnesums.
#24/26
TangoStudio pasniedzēju Aigara Stirnas un Marijas Okružnovas priekšnesums.