Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons (David Cameron) brīdinājis, ka tas būtu «ļoti slikti» Lielbritānijai, ja eirozona «sabruktu», ziņo BBC.
Viņš norādījis, ka parādu krīze eirozonā apdraud ne tikai pašu eirozonu, bet arī Lielbritānijas ekonomiku un pasaules ekonomiku.
Viņš atkārtoti akcentējis, ka eirozonas valstu vadītājiem jārīkojas ātri un izlēmīgi.
Kamerons uzsvēris - ņemot vērā, ka 40% no Lielbritānijas eksporta nonāk eirozonā, valsts nevar norobežoties no šīs problēmas.
Premjerministrs sacījis, ka Lielbritānijas valdībai ir ļoti skaidrs redzējums par to, ko nepieciešams darīt, un tā izdara spiedienu uz partnerēm Eiropā un uz Starptautisko Valūtas fondu.
Viņš norādījis, ka eirozonas līderiem jāstiprina reģiona finanšu mehānismi, jānodrošina lielāka SVF iesaiste un apņēmīgi jārisina augsto parādu problēma.
Kamerons norādījis, ka jārīkojas jau tuvāko nedēļu laikā un šie ārkārtas pasākumi nepieciešami pirms ilgtermiņa plānu, piemēram, vienotas nodokļu sistēmas, ieviešanas.
Db.lv jau rakstījis, ka Grieķijai līdz šā mēneša vidum nepieciešami astoņi miljardi eiro no Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda, lai tā spētu maksāt algas ierēdņiem un skolotājiem.
Šī aizdevuma daļa aizkavējusies, jo Eiropas Savienības, Eiropas Centrālās bakas un Starptautiskā Valūtas fonda amatpersonas iepriekš paziņoja, ka Grieķijas valdība neveic pietiekamus taupības pasākumus.
Pastāv bažas, ka Grieķijā iestāsies defolts, kas negatīvi ietekmēs bankas Eiropā, kam pieder Grieķijas valsts obligācijas.
Pastāv arī uzskats, ka Grieķija galu galā varētu pamest eirozonu, reģiona ekonomikā un politikā radot haosu.
Parādu nospiestā Grieķija pavēstījusi, ka tā 2011. un 2012. gadā samazinās budžeta deficītu, bet vienlaikus atzinusi, ka nespēs sasniegt Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda nospraustos mērķus. Saskaņā ar prognozēm 2011. gadā valsts budžeta deficīts būs 8,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas ir mazāk nekā 2010.gadā, kad tas bija 10,5% no IKP. Taču minētais skaitlis ir lielāks nekā mērķis - 7,6% no IKP.