Augustā iekšzemes kredītu atlikums palielinājās par 0,7%, mazliet pieaugot gan nefinanšu sabiedrību, gan mājsaimniecību kredītportfelim. Vienlaikus gan iekšzemes uzņēmumu, gan mājsaimniecību sektorā nedaudz pieauga arī noguldījumu apjoms.
Iekšzemes kredītportfeļa gada samazinājuma temps augustā uzlabojās līdz -7.6% (izslēdzot «Nordea» bankas kredītportfeļa daļas nodošanas mātesbankai ārpus Latvijas un «ABLV Bank» licences anulēšanas ietekmi, iekšzemes kredītportfelis salīdzinājumā ar pērno augustu pieauga par 3.1%). Nefinanšu sabiedrību kredītportfeļa gada sarukuma rādītājs veidoja -13.8% (izslēdzot iepriekšminētās ietekmes, kredītportfeļa gada pieaugums bija +1.5%) un mājsaimniecību kredītportfeļa gada pārmaiņu temps -5.6% (attiecīgi +0.3%). Augustā par trešdaļu vairāk nekā jūlijā tika izsniegti jaunie kredīti – vairāk tos saņēma gan nefinanšu sabiedrības, gan arī mājsaimniecības.
Banku piesaistītie iekšzemes noguldījumi augustā palielinājās par 0.6%, uzņēmumu noguldījumiem augot par 1.3% un mājsaimniecību noguldījumiem - par 0.1%. Latvijas devums eiro zonas kopējā naudas rādītājā M3 augustā palielinājās par 0.5%, pieaugot eiro zonas rezidentu Latvijas monetārajās finanšu iestādēs veiktajiem noguldījumiem uz nakti (par 7.8%), bet par 1.0% sarūkot noguldījumiem ar noteikto termiņu līdz 2 gadiem un noguldījumiem ar brīdinājuma termiņu par izņemšanu.
Rezumējot jāatzīst, ka kreditēšanas attīstība joprojām ir visai gausa, gan kredītu pieprasījumā, gan piedāvājumā vērojama piesardzīga attieksme un arī ārējie riski Latvijas ekonomiskajai attīstībai nemazinās, tomēr zināms pamats pozitīvākam vērtējumam ir. Pirmo reizi pēdējo desmit gadu laikā pozitīva gada izaugsme otro mēnesi pēc kārtas vērojama gan uzņēmumu, gan mājsaimniecību kreditēšanā. Iekšzemes kredītportfeļa kāpums pēdējo mēnešu laikā liecina, ka gada sākumā piedzīvotais sasaluma periods pakāpeniski noslēdzas un tautsaimniecībai tik nepieciešamo investīciju finansēšanā un arī mājokļu būvniecības līdzekļu nodrošināšanā aizvien lielāka loma atkal varētu būt banku aizdevumiem.