Igaunija, salīdzinot ar 18 citām valstīm, ir viena no valstīm, kurā ir lielākais nodokļu slogs mazu algu saņēmējiem, savukārt Īrija šajā ziņā ir priekšpēdējā vietā. Pretēja situācija iezīmējas, ja aplūko nodokļu slogu bagātajiem - tad Igaunija atrodas saraksta lejasgalā ar mazāko nodokļu slogu, bet Īrija - augšgalā, liecina kompānijas UHY pētījums.
Cilvēks, kura atalgojums ir ekvivalents 25 tūkstošiem ASV dolāru gadā, Igaunijā pēc nodokļu nomaksas var paturēt 78,1% nopelnītā, bet Īrijā - 95,7%. Savukārt 200 tūkstošus ASV dolāru pelnošs cilvēks Igaunijā var sev paturēt 76,3% naudas, bet Īrijā - 56,0%. Latvija šajā sarakstā nav iekļauta.
Baltoties uz šo pētījumu, britu mediji sūdzas, ka Lielbritānijā, salīdzinot ar lielajām ekonomikām, ir vieni no augstākajiem nodokļiem gan mazo algu, gan lielo algu saņēmējiem.
Tā, piemēram, belfasttelegraph.co.uk norāda, ka šajā valstī ir septītais augstākais nodokļu slogs cilvēkiem, kuri pelna mazāk nekā 25 tūkstošus ASV dolāru gadā. Tajā ir arī septītais augstākais nodokļu slogs cilvēkiem, kuri pelna vairāk nekā 200 tūkstošus ASV dolāru gadā.
Cilvēks, kurš atalgojumā saņem 25 tūkstošus ASV dolāru, Lielbritānijā var sev paturēt vien 83,2% no ienākumiem, salīdzinot ar 100% Dubaijā, jau pieminētajiem 95,7% Īrijā un nedaudz vairāk par 90% Japānā un ASV.
Tikai Vācija, Indija, Francija, Itālija, Igaunija un Meksika no zemu atalgojumu saņemošajiem iekasē vairāk nodokļu un sociālās apdrošināšanas iemaksu nekā Lielbritānija.
Zema atalgojuma saņēmēji Vācijā var paturēt mazāko daļu no samaksas - tikai 72,6%, viņiem seko Indijā strādājoši - 74,7% un Francijā strādājošie - 75%.
Augsta atalgojuma saņēmēji Lielbritānijā var paturēt vien 60,9% no samaksas, kas ir ievērojami mazāk nekā Krievijā - 87% un Ēģiptē - 80,4%, bet Dubaijā nodokļu nav.
Itālijā ir augstākās nodokļu likmes bagātajiem cilvēkiem - darbinieki, kuru atalgojums ir ekvivalents 200 tūkstošiem ASV dolāru, var paturēt tikai 54,1% no nopelnītā. Situācija nav daudz labāka Nīderlandē - 54,7% vai Īrijā un Vācijā - 56%.
Pētījumā iekļautas šādas valstis: Vācija, Indija, Francija, Itālija, Igaunija, Meksika, Lielbritānija, Ēģipte, Brazīlija, Nīderlande, Malaizija, Izraēla, Kanāda, Spānija, Krievija, ASV, Japāna, Īrija un viens no septiņiem Apvienotajiem Arābu (AAE) emirātiem - Dubaija.