IBM ir izveidojis mikroprocesoru, kas spēris soli tuvāk cilvēka smadzeņu darbības atveidošanai, vēsta BBC.
Jaunā sistēma ir spējīga «savienot» iegūtu jaunu informāciju ar veicamajām darbībām, līdzīgi kā to dara bioloģiskā sinapse – neirona kontaktvieta ar citām šūnām.
IBM projekta vadītājs Darmendra Moda skaidroja, ka projekta ietvaros pētnieki mēģināja radīt prāta aspektus – emocijas, uztveri, sajūtas un izziņas spēju.
SyNAPSE sistēma lieto divas «neirosinapses mikroshēmas». Tām abām ir 256 «skaitļošanas kodoli», ko pētnieki aprakstījuši kā elektroniskus ekvivalentus dabīgajiem neironiem.
IBM kopā ar akadēmiskajiem partneriem turpina darbu pie SyNAPSE projekta, un tikko ir saņēmis 21 miljonu ASV dolāru no ASV Aizsardzības attīstītās pētniecības aģentūras (Defense Advanced Research Projects Agency).
IBM nav publicējis detaļas par to, kā SyNAPSE processors darbojas, tomēr doktors Ričards Kūpers (Richard Cooper) norādījis, ka kompānija, visticamāk, imitējusi fiziskos savienojumus, izmantojot «virtuālu iekārtu».
Vājāku vai stiprāku savienojumu vietā sistēma vienkārši atceras, cik lielu «uzmanību» pievērst katram signālam un mainīt šo uzvedību atkarībā no jaunas pieredzes. «Daļa «trika» ir algoritma iemācīšanās,» norādījis doktors.