Skanstē atklāta teritorijas revitalizācijas projekta pirmā kārta – izveidota teju 15 hektārus plaša, labiekārtota teritorija ar pastaigu takām, ūdens ainavām, skeitparku, volejbola laukumiem, āra trenažieriem un bērnu rotaļu laukumiem.
Projektā izbūvētas četras jaunas ielas un inženiertīkli. Centrālā vieta ir jaunais Skanstes parks, kas atrodas kvartālā starp Laktas, Zirņu un Skanstes ielu. Tajā vairāk nekā 7 hektāru platībā radīta plaša ūdens un apstādījumu ainaviskā telpa. Ir izbūvētas rotaļu iekārtas, bērnu rotaļu laukumā ieklāts gumijas segums, izveidoti divi pludmales volejbola laukumi, kā arī ierīkoti āra trenažieri. Atpūtas vietas aprīkotas ar zviļņiem un soliem, atkritumu urnām. Uzstādīti 46 velosipēdu statīvi. Viens no galvenajiem parka elementiem ir skeitparks. Kopumā parkā izveidotas pastaigu takas vairāk kā divu kilometru garumā un jaunie celiņi izbūvēti gan ar betona bruģa segumu, gan ar virskārtu, kas piemērota skriešanai. Parka apmeklētājiem pieejama publiskā tualete un dzeramā ūdens brīvkrāns ar pretaizsalšanas vārstu, ko varēs izmantot arī ziemas periodā.
Projekta laikā izbūvētas četras jaunas ielas, kuru kopējais garums ir 1 972 metri. Jaunajās ielās - Lapeņu, Jāņa Dikmaņa, Jāņa Krūmiņa un Jāņa Daliņa ielā - izbūvēti ūdensapgādes, lietus kanalizācijas, elektronisko sakaru tīkli, ielu apgaismojums, kā arī ielām tagad ir jauns asfalta segums. Kopējais jaunās ūdensapgādes sistēmas garums kopā ar pievadiem sasniedz 1 277 metrus. Ielu malās izbūvētas autostāvvietas un veloceliņi. Papildus veikta iepriekš izbūvēto cauruļvadu skalošana un ūdens kvalitātes pārbaude.
Projekta teritorijā izbūvēts ilgtspējīgs lietus ūdens savākšanas sistēmas modelis dīķu un kanālu veidā, jo vēsturiski šajā vietā atradās palieņu pļavas. Sistēma sastāv no tradicionālo un zaļo risinājumu kombinācijas: kolektoriem, kas savāc noteces ūdeņus no ielām un īpašumiem, apzaļumotā ievalka, kanāla ar gabiona atbalsta sienu, kanāla parka daļā un dīķi. Sistēmā paredzēts pastāvīgs ūdens līmenis, kas atbilst šī brīža gruntsūdens līmenim. Lietusgāzes laikā ūdens līmenis paceļas un tad pakāpeniski samazinās, novadot ūdeni pilsētas lietus kanalizācijas tīklā. Sistēma atbilst labākajai starptautiskajai praksei, pārvēršot ūdeni no problēmas par resursu un piedāvājot vairākas funkcijas: ūdens savākšanu, uzkrāšanu, novadīšanu un attīrīšanu.
Gar lietus ūdens savākšanas sistēmu ir izveidota apzaļumota teritorija ar atpūtas soliņiem 1,6 hektāru platībā. Teritorijas apzaļumošana veikta, veidojot pilsētas pļavas un maksimāli saglabājot arī iepriekš augušos kokus. Kopumā iestādīts 881 koks, 571 lapu krūms, 10 202 daudzgadīgās ziemcietes un citi augi, tostarp fitoremediācijas jeb virsūdeņus attīroši augi.
Konstatējot iepriekšējos gados izbūvēto konstrukciju un inženiertīklu nevienmērīgo sēšanos, daļā no projekta teritorijas ir veikta būves konservācija un grunts konsolidācija, kas ilgs aptuveni piecus gadus. Tā nepieciešama, lai nodrošinātu jau izbūvēto konstrukciju ilglaicību, jo nākotnē projekta teritorijā plānots pabeigt sadzīves kanalizācijas izbūvi un savienošanu ar pilsētas tīklu. Pašvaldība regulāri veiks teritorijas un izbūvēto inženiertīklu monitoringu.
Projekts “Skanstes teritorijas revitalizācijas 1.kārta” realizēts ar Eiropas fondu līdzfinansējumu, valsts budžeta dotāciju un Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu. Kopējās ar projekta īstenošanu saistītās izmaksas ir 21 723 645, 69 eiro, no tām, Eiropas Reģionālās attīstība fonda finansējums - 4 601 880, 20 eiro, Valsts budžeta dotācija 670 334,40 eiro; Rīgas pašvaldības līdzfinansējums - 16 451 431,09 eiro.