Lielo valsts jubileju sagaidām krīzes apstākļosPēc dažām dienām būs pagājuši apaļi 90 gadi, kopš tika dibināta neatkarīgā Latvijas Republika. Šādās gadskārtās allaž ir pieņemts, teiksim tā, nofiksēt, kādu attīstības līmeni ir izdevies sasniegt kādā situācijā esam.
Šķiet, lai kādi politiķi būtu pie varas, viņiem visiem nāksies mācīt teju ābeces patiesību - ja gribat, lai valsts budžetā ieplūst nauda, tai vispirms ir jānonāk tieši pie uzņēmējiem. Jā, šobrīd ir krīze, bet neaizmirsīsim, ka ekonomika tāpat kā daudz kas dzīvē ir ciklisks, un ir skaidrs, ka arī šī krīze nebūs mužīga. Jautājums ir par to, kas to spēs, bet kas - nespēs izturēt. Skaidrs, ka izturēs stiprākie un tālredzīgākie. Taču jebkurā gadījumā, paskatoties uz mūsu visai raibo vēsturi, droši var teikt - ja reiz esam pārdzīvojuši vāciešu, zviedru un krievu laikus, kaut kā nebūt pārcietīsim arī ekonomisko krīzi.
Tiesa, visnotaļ pozitīvajā svētku gaisotnē neizzūd arī neliela mieļu sajūta par kādu negatīvu Latvijā izveidojušos situāciju. Joprojām mēs atceramies par to, kā pirmās brīvvalsts laikā Latvija lielos apjomos eksportēja bekonu, riģipsi, Minox fotoaparātus un daudz ko citu. Tā nu ir sanācis, ka šodienas Latvijā mēs spējam «saražot» pietiekami daudz un ļoti kvalitatīvas smadzenes. Acīmredzot valsts līmenī ir pienācis laiks sākt domāt un arī praktiski rīkoties, lai, sagaidot Latvijas Republikas simtgadi, mēs varētu lepoties, ka dzīvojam bagātā zemē, kuras pilsoņi ir lepni par savu piederību šai valstij!