Būvfirma AS BMGS ārpus Latvijas strādā tikai austrumu tirgū un nav mēģinājusi iegūt pasūtījumus rietumos, jo uzskata, ka konkurēt ar lielajiem Eiropas būvniecības koncerniem nav jēgas, norāda BMGS valdes priekšsēdētājs un lielākais akcionārs Viktors Para.
«Mums ir veselais saprāts, un saprotam, ka ar savām iespējām - gan finansiālajām, gan ražošanas jaudām - neesam spējīgi mēroties spēkiem ar tādiem monstriem kā Strabag un citiem. Arī Krievijā nespējam uzņemties patiešām lielu objektu būvniecību, jo tur ir jāsniedz tādas garantijas, kādas BMGS nevar nodrošināt, jo nevaram izraut no kompānijas apgrozījuma tik lielus garantijas depozītiem nepieciešamās naudas apjomus,» skaidroja Para.
Jautāts, vai BMGS nav mēģinājusi rietumos startēt konkursos uz neliela apjoma objektiem, Para skaidroja, ka tam nav jēgas, jo uzņēmuma izdevumi būs lielāki nekā gaidāmā peļņa. «Ir arī citi šķēršļi - rūpīgi jāizstudē katras konkrētās valsts likumdošana, būvniecības noteikumi, jāapmāca personāls atbilstoši šiem noteikumiem,» piebilda Para.
Viņš sacīja, ka konkurence hidrotehniskajā būvniecībā Baltijas jūras reģionā ir pamatīga, šeit konkurē visa Eiropa. «Vācija, Nīderlande, Dānija, Somija - visās šajās valstīs ir spēcīgas hidrotehniskās būvniecības kompānijas. Igaunijā ir vairākas spēcīgas kompānijas, bet tās nav specializējušās tieši uz hidrotehnisko būvniecību. Šie uzņēmumi nodarbojas ar vispārējo celtniecību un pēc tam nolīgst apakšuzņēmējus tieši hidrotehniskajai būvniecībai,» sacīja Para.
Savukārt BMGS lielāko daļu būvdarbu veic pašu spēkiem, apakšuzņēmēji tiek piesaistīti tikai specifiskajiem darbiem - elektromontāžai, gultnes padziļināšanai, jo BMGS nav savas zemessmēlēju flotes, piebilda Para.
«Pievērsāmies austrumu tirgum, jo mēs to ļoti labi pazīstam, jo esam šajā tirgū strādājuši gandrīz 60 gadus. Padomju laikos bija 13 šādi hidrotehniskās būvniecības tresti, mēs viens otru ļoti labi pazīstam, kontakti ir saglabājušies. Padomju laikā BMGS priekštecis Baltmorgidrostroj bija viens no labākajiem nozarē. Tiesa, ar to vien ir par maz. Galvenais ir izpildīt uzņemtās saistības. Tieši šī iemesla dēļ BMGS tiek aicināts piedalīties konkursos par dažādu objektu būvniecību Krievijā, jo mēs viņiem jau esam ārzemju kompānija, kas prot strādāt Eiropas stilā, kas izpilda visas līgumsaistības un kurai nav problēmu ar kvalitāti,» skaidroja Para.
Viņš piebilda, ka Sanktpēterburgā vien ir trīs vai četras BMGS līmeņa kompānijas, taču tās BMGS uztver kā sadarbības partnerus. «Piemēram, patlaban Ustjlugā tiek būvēts sašķidrinātās gāzes pārkraušanas muliņš un šajā objektā "BMGS" strādā kopā ar trīs Krievijas kompānijām - esam nosacīti sadalījuši muliņu četros gabalos, un katrs uzņēmums būvē savu gabalu, jo neviens nevarēja uzņemties īsos termiņos uzbūvēt visu objektu. Ir objekti, kur viens bez otra nevaram iztikt,» sacīja Para.
«Protams, ir arī tādi objekti, kurus Krievijas kompānijas var uzbūvēt saviem spēkiem, tur mūs tā nemanāmi pastumj malā. No otras puses - ir pasūtītāji, kuri deklarē, ka nevēlas, lai objektu būvētu Krievijas kompānijas. Līdz ar to iespējas atrast pasūtījumus Krievijā ir pietiekamas,» piebilda Para.
BMGS ir 1952.gadā dibinātā Tresta Baltmorgidrostroj tiesību pārņēmēja.
Būvkompānijas AS BMGS konsolidētais apgrozījums pērn bijis 37,3 miljoni latu, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA Lursoft informācija. Tas ir par 38,7% mazāk nekā 2009.gadā, kad uzņēmuma konsolidētais apgrozījums bija 60,8 miljoni latu.
2008.gadā koncerna apgrozījums bija 53,8 miljoni latu.
BMGS konsolidētā peļņa pēc nodokļiem pērn bijusi 714 645 lati, kas ir vairāk nekā trīs reizes mazāka par 2009.gadā gūto 3,31 miljona latu konsolidēto peļņu. 2008.gadā koncerns nopelnīja 2,85 miljonus latu.
BMGS mātesuzņēmuma apgrozījums 2010.gadā bija 34,56 miljoni latu, kas ir par 41,2% mazāks nekā 2009.gadā, kad mātesuzņēmuma apgrozījums sasniedzis 58,74 miljonus latu. 2008.gadā šis rādītājs bija 44,56 miljoni latu.
Mātesuzņēmuma peļņa pērn bijusi 1,28 miljoni latu, kas ir gandrīz trīs reizes mazāka par 2009.gadā gūto 3,64 miljonu latu peļņu. 2008.gadā AS BMGS nopelnīja 3,08 miljonus latu.
AS BMGS lielākais akcionārs ir Viktors Para, kuram pieder 25% akciju. Uzņēmuma akcionāri vēl ir 80 fiziskas personas un divas juridiskas personas.