Apvienotās Nācijas paziņojušas, ka paaugstinājies emisiju apjoms, kas izraisa siltumnīcas efektu, tādēļ tiek gaidīta steidzama attīstīto valstu rīcība, lai novērstu šo situāciju.
Apkopotie dati liecina, ka kopējais 41 valsts emisiju apjoms laika posmā no 2000. līdz 2004.gadam paaugstinājies par 2,4%. Lielbritānija, Francija un Vācija ir tuvu tam, lai sasniegtu Kioto protokolā noteiktos emisiju samazināšanas mērķus. Savukārt ASV joprojām atrodas pirmajā vietā kā lielākais piesārņotājs pasaulē - tās emisiju apjoms laika posmā no 1990. - 2004.gadam palielinājies par 15,4%.
Kioto protokols paredz, ka industralizētās valstis samazinās gāzu, kas vainojamas klimata pārmaiņās, emisijas līdz 5% zem 1990.gada līmeņa. Kopumā emisiju apjoms ir samazinājies par 3,3% kopš 1990.gada. Tomēr šī tendence galvenokārt saistāma ar to, ka augošo attīstīto valstu pieaugošo emisiju apjomu kompensējusi rūpniecības lejupslīde Austrumeiropas un bijušās PSRS valstīs. Apvienoto Nāciju klimata pārmaiņu sekretariāta Bonnā vadītājs Ivo de Bors (Yvo de Boer) norādījis uz faktu, ka pat šo valstu radītais emisiju apjoms laikā no 2000. līdz 2004.gadam ir pieaudzis par 4,1%.
Apvienoto Nāciju paziņojums nācis pēc Lielbritānijas valdības ziņojuma, kurā tika norādīts, ka globālā sasilšana bremzēs globālās ekonomikas izaugsmi par 20%.
Jāatzīmē, ka ASV iepriekš bija piekritusi samazināt tās radīto emisiju apjomu par 6% salīdzinājumā ar 1990.gada līmeni, bet vēlāk atteicās parakstīt protokolu, norādot, ka šādu prasību ieviešana negatīvi ietekmēs tās ekonomiku.
Līdz 2004.gadam ASV emisiju apjoms bija par 21,1% augstāks nekā 1990.gadā un veidoja turpat vai ceturtdaļu no visa globālā emisiju apjoma. Arī Japānas emisiju līmenis kopš 1990.gada palielinājies par 6%.
Ivo de Bors norādījis, ka Lielbritānija un Vācija varētu būt pozitīvie piemēri citām pasaules valstīm, demonstrējot, ka ilgtspējīga ekonomikas izaugme ir savienojama ar emisiju līmeņa samazināšanu.