Ja Ķīna nākošos 20 gadus saglabās iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumu 8% apmērā, tā līdz 2030. gadam kļūs par pasaules lielāko ekonomiku, pārspējot ASV, trešdien paziņoja Pasaules Bankas (PB) galvenais ekonomists Džastins Lins (Justin Lin), vēsta AFP.
Ķīna, kas jau pērn apsteidza Japānu un kļuva par pasaules otro lielāko ekonomiku, jau ir paziņojusi par savu plānu nodrošināt IKP pieaugumu 8% apmērā 2011. gadā un 7% apmērā laikposmā no 2011. līdz 2015. Gadam.
PB galvenais ekonomists arī norādīja, ka Ķīna pēdējās divās desmitgadēs ir bijusi pasaules visstraujāk augošā valsts. Tomēr viņš brīdināja, ka valsts ilgtspējīgu attīstību varētu ietekmēt ekoloģiskas problēmas, un aicināja Ķīnu, kas ir pasaules lielākā vides piesārņotāja, izmantot iespēju un kļūt par «zaļo tehnoloģiju» līderi.
Ķīna jau ir nākusi klajā ar ambiciozu programmu, kuras ietvaros tā paredz attīstīt videi draudzīgas enerģijas ieguvi un aizvērt vairākas rūpnīcas, kas stipri piesārņo dabu. Valsts ir ieplānojusi samazināt savas oglekļa gāzu emisijas par 40 – 45 procentiem.
Atšķirībā no citām valstīm, kas cīnās par stabilas izaugsmes nodrošināšanu, Ķīna patlaban cenšas palēlināt savus attīstības tempus, lai kontrolētu inflāciju un nekustamo īpašumu cenu pieaugumu, norāda AFP.