Parlaments galīgajā lasījumā apstiprinājis jauno Maksātnespējas likumu, kas ieviesīs jaunus principus fizisko personu maksātnespējas procesā un paātrinās šo procesu juridiskajām personām.
Starp jaunajām normām ir arī jauninājums, ka administrators varēs pārdot maksātnespējīgo uzņēmumu kopumā, nevis pa daļām. Kreditoriem būs lielākas iespējas mainīt administratoru, ja viņa darbā būs kādi pārkāpumi. Paredzams, ka juridisko personu maksātnespējas process kļūs ātrāks, jo likums turpmāk paredzēs stingrākus termiņus tā īstenošanai.
Asus iebildumus izpelnījusies likumprojekta daļa, kas attiecas uz fizisko personu maksātnespējas procesu. Bankas uzskata, ka Saeimas Tautsaimniecības, vides, agrārās un reģionālās politikas komisijas atbalstītais regulējums būs izdevīgs «rūdītiem spekulantiem». Šie grozījumi paredz no pieciem līdz diviem gadiem samazināt laiku, kurā parādnieks varēs atbrīvoties no savām saistībām.
Likums nosaka to, kā parādnieks varēs dzēst savus parādus gada laikā, ja viņa ienākumi būs pietiekami, lai segtu pusi no saistībām, kas saglabājas pēc apķīlātās mantas pārdošanas.
Šī likuma daļa arī izraisīja lielākās debates Saeimas plenārsēdē. Deputāts Aigars Štokenbergs (SCP) norādīja, ka pēc tam, kad bankas cietīs zaudējums šī likuma panta dēļ, citiem kredītņēmējiem aizdevumi būs grūtāk pieejami un par augstāku cenu. Savukārt viens no priekšlikuma iesniedzējiem Māris Kučinskis (TP), aicinot atbalstīt šo normu, atgādināja, ka saskaņā ar pašlaik spēkā esošo regulējumu finansiālās grūtībās nonākušie kredītņēmēji no saistībām nespēs atbrīvoties līdz mūža beigām.
Arī ne visi priekšlikumi, kas apspriesti komisijā attiecībā uz juridisko personu maksātnespējas procesu, netika vērtēti viennozīmīgi. Latvijas Darba devēju konfederācija asi iebilda pret priekšlikumu palielināt maksātnespējas administratoru pilnvaras un samazināt kreditoru iespējas mainīt administratoru. Šīs normas gan neizpelnījās komisijas deputātu vairākuma atbalstu.