Latvija ar Ulmaņa diktatūru priekšgalā ļoti spēcīgi pacēlās. Latvijai vajadzīga sava veida demokrātiska diktatūra, intervijā laikrakstam Kurzemes Vārds pauž uzņēmējs, viens no pelnošākajiem Latvijas miljonāriem Andris Griģis.
Uzņēmējs intervijā uzsver, ka "visi runā tikai par krīzi, ka vajag aizņemties naudu. Tad gari un plaši diskutē, kā aizņemto naudu vajag sadalīt. Bet trakākais ir tas, ka neviens nerunā, kā šo naudu atdot."
Andrs Griģis uzskata, ka valstī vajadzīga dikatūra. "Ja valstī pie varas nenāks īstais cilvēks ar savu diktatūru, ja viņš neuzsitīs dūri galdā un nepateiks, ka jābūt tā un ne citādi, nekas nesanāks. Tie simt cilvēku, kas sēž parlamentā, nav spējīgi vadīt valsti. To var redzēt jebkurš./../ Tā kā uzņēmumā - ja to vadītu simt cilvēku, tad iedomājieties, kāds tur būtu bardaks!
Vienlaikus uzņēmējs atzīst, ka ministriem nevajadzētu būt uzņēmējiem, galvenais - lai būtu viens saimnieks valstī. Par labu šādai versijai uzņēmējs min līdzību ar uzņēmumu - ja ir viens vadītājs, lēmumus pieņem operatīvi,"/../atkrīt partiju strīdiņi, kaut kādas apsriedes, frakciju sēdes, viedokļu saskaņošana". "Nevar tā - mēnešiem runāt, kā darīt - pa labi iet vai pa kreisi."
Intervijā raksturojot pašreizējo ekonomisko situāciju, uzņēmējs norāda, ka smagi ir arī tiem, kuriem ir nauda. "Uzņēmējiem, kuriem ir savs bizness un līdzekļi, tāpat ir jāuztraucas, jo var kristies lata vērtība, var mainīties dolāra, eiro vērtība un vispār var sabrukt visa pasaules ekonomika kā tāda. Cilvēkiem, kam bankā ir nauda - vienalga, miljons vai 10 miljonu, arī ir liela problēma, neziņa, kas būs. Var visu pazaudēt vienā mirklī. Tradicionāli lielas summas iegulda nekustamajos īpašumos, bet tagad to darīt nevar. /../ nekustamo īpašumu vērtība tik ļoti krītas, ka, ieguldot līdzekļus kādā no tiem, pēc īsa brītiņa cena jau var būt tiktāl samazinājusies, ka izrādīsies zaudētājs."
Intervijā Andris Griģis kritizē valsts attieksmi pret ražotājiem, eksportētājiem, nespēju aizstāvēt vietējo tirgu. "Tāpat kā valsts iegulda naudu reklāmā, aicinot, lai cilvēki nebrauc dzērumā pie stūres, kāpēc nevarētu būt aktīva reklāmas kampaņa, lai iedzīvotāji pērk vietējo ražotāju preci?" norāda uzņēmējs.
"Tie miljoni, kas jau ienākuši Latvijā, vienkārši runājot, ir jau "izšikāti"," saka A. Griģis. Viņš atgādina, ka Ulmaņa laikos nebija problēmu saņemt kredītu ražošanai, turklāt valsts dzēsa kredītprocentus. "Manuprāt, valdība, izstrādājot šādu plānu (ekonomikas glābšanas plāns - aut.), ir rīkojusies ļoti bezatbildīgi. Mēs, piemēram, esam parēķinājuši, ka PVN pieaugums trijām viesnīcām gadā pieaudzē izmaksas apmēram no 400 tūkstošiem līdz 500 tūkstošiem latu. Tas nav normāli. Vispār pirmo reizi dzirdu, ka pasaulē krīzē tiktu palielināti nodokļi kā mums PVN," uzsver intervijā laikrakstam uzņēmējs.
Runājot par izeju no krīzes, uzņēmējs atzīst: "Uz valdību nav ko gaidīt, viss ir tikai pašu rokās."