Viens no pasaulē ietekmīgākajiem izdevumiem The Wall Street Journal (WSJ) iesaka finanšu grūtībās nonākušajai Īrijai mācīties no Latvijas, kas, pieņemot vairākus nepopulārus lēmumus, spējusi izvairīties no defolta.
WSJ norāda, ka tā dēvētās iekšējās devalvācijas rezultātā Latvijas ekonomika laika posmā no 2008. līdz 2009. gadam sarukusi par aptuveni 25%, kas ir līdz šim straujākais ekonomiskais kritums pasaulē. Latvijas bezdarba līmenis sasniedza 20%, atalgojums valstī samazinājās par 19% no apmēriem, kas tika sasniegti 2008. gadā.
Taču galu galā Latvija izrāpusies no dziļās ekonomiskās lejupslīdes, valsts iekšzemes kopproduktam šā gada trešajā ceturksnī gada griezumā augot par 2,7%. Eksporta apjomi Latvijā trešajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pirms gada, palielinājušies par 38%. Valsts tekošajā kontā atkal ir pārpalikums pēc lielā deficīta, kas uzkrāts pirmskrīzes periodā.
Neskatoties uz joprojām pastāvošajiem izaicinājumiem Latvijā, ieskaitot budžeta deficīta samazināšanu no 8,5% līdz 3%, kā arī Eiropas Savienības valstu taupības pasākumu iespējamo negatīvo ietekmi uz Latvijas eksportu, Starptautiskais Valūtas fonds Latvijai nākamgad prognozē ekonomisko izaugsmi 3,3% apmērā.
«Latvija ir pierādījusi, ka dzīve pēc taupības pasākumiem ir iespējama,» raksta nobeigumā vēsta WSJ.
Db.lv jau vēstīja, ka Īrija ir nonākusi nopietnās finanšu grūtībās. Eirozonas valsts jau ir piekritusi pieņemt starptautisko palīdzību, kā rezultātā strauji pasliktinājušās Eiropas valstu pozīcijas starptautiskajos tirgos.
Tāpat arī vēstīts, ka, visticamāk, Īrijai nāksies iepludināt milzu līdzekļus divās valsts bankās – AIB un Bank of Ireland, kā rezultātā abas bankas nonāks valsts paspārnē.