ASV valdības darba daļēja apturēšana par 0,25 procentpunktiem samazinās paredzamos valsts ceturtā ceturkšņa izaugsmes rādītājus, kā arī būs par iemeslu vismaz 120 tūkstošiem darba vietu zudumam, atklājis ASV prezidenta Baraka Obamas vecākais ekonomikas padomnieks.
ASV Prezidenta administrācijas Ekonomisko konsultantu padomes vadītājs Džeisons Fūrmans atklājis, ka ekonomiskie dati liecina par pasliktinājušos situāciju tādās jomās kā mazumtirdzniecība, ekonomiskā pārliecība un hipotekāro kredītu pieprasījumi. Daļa no šīm problēmām esot tieši saistīta ar ASV valdības darba daļēju apturēšanu.
«Tas viss liecina, cik nevajadzīga un ekonomikai sāpīga bijusi valdības darba apturēšana, kā arī apliecina to, ka no šādas situācijas nepieciešams izvairīties,» Dž. Fūrmana sacīto citē Bloomberg.
Tikmēr analītiķi norāda, ka Baltā Nama aplēses par ekonomikas zaudējumiem ASV valdības darba pārtraukšanas periodā ir visai pieticīgas. Ameriprise Financial Inc. eksperts Rassels Praiss pieļāvis, ka ASV ekonomikas izaugsme šā gada ceturtajā ceturksnī varētu būt zemāka par 0,5 procentpunktiem, nekā ticis aplēsts iepriekš.
Daļējs ASV valdības darba pārtraukums valsts ekonomikai izmaksājis 24 miljardus dolāru un nopietni ietekmēs gada ceturtā ceturkšņa izaugsmi, iepriekš aplēsa starptautiskā reitingu kompānija Standard & Poor’s (S&P).
Ekonomika cietusi, visticamāk, bezalgas atvaļinājumu dēļ, kuros tika nosūtīti tūkstošiem federālā līmeņa darbinieku. Tādējādi daudzas ASV kompānijas nespēja pilnvērtīgi strādāt, jo nebija federālo aģentūru pārstāvju, kas veiktu nepieciešamās sertifikācijas.
ASV valdības darbs daļēji bija pārtraukts oktobra pirmajās divās nedēļās, kad republikāņi un demokrāti nespēja vienoties par nākamā gada budžetu un valsts parādsaistību griestu palielināšanu.