Līgo pagasta iedzīvotājs Uģis Poišs ir apņēmības pilns attīstīt savu biškopības saimniecību un veicināt tās konkurētspēju medus tirgū, vēsta reģionālais laikraksts Dzirkstele.
Ar šādu mērķi viņš veiksmīgi startējis biedrības Sateka projektu programmā un guvis arī Lauku atbalsta dienesta atzinīgu novērtējumu.
Projektā saņemtais finansējums - 2665,5 lati - biškopim ļāvis iegādāties šūnu atvākojamo galdu, modernu medus sviedi, vaska kausētavu, ziedputekšņu kalti un medus kausētāju. Pirms tam viņš medus sviešanai izmantojis ar roku griežamo sviedi, vasku kausējis parastā katlā. «Sapratu, ka ar rokas sviedi tik kvalitatīvi kā ar jauno iekārtu izsviest medu nav iespējams,» Dzirkstelei stāstījis biškopis.
Viņš esot apņēmies rakstīt atkal jaunu projektu, lai rastu iespēju paplašināt esošo bišu māju, jo tajā ir ērti strādāt, ja dravā ir tikai 30 līdz 50 bišu saimes, bet šobrīd tiek gādāts par 100 saimēm. Bišu māja ir arī kontrolējošo institūciju pieprasīta. «Kad būvēju pašreizējo bišu māju, īsti visu līdz galam neizdomāju, piemēram, neierīkoju apkuri, lai ziemā arī tajā varētu strādāt,» sevi kritizē U. Poišs.
Šajā gadā bitenieks plānojot dravu palielināt līdz 200 saimēm, kā arī uzsākt ziedputekšņu vākšanu un kaltēšanu. Viņš uzskatot, ka šodien pieprasīti ir absolūti visi bišu produkti, tikai jārod sadarbība, kā pats saka, ar pareizajiem cilvēkiem.
Ar biškopību U. Poišs nodarbojoties jau aptuveni divdesmit gadus un Līgo pagastā ir lielākais bitenieks, kā arī Gulbenes novada Biškopības biedrības biedrs. «Savulaik, kad dravā bija tikai 30 bišu saimes, es biškopību uzskatīju par vaļasprieku, bet tagad, saimju skaitam ievērojami palielinoties, biškopība kļūs par manu tiešo nodarbošanos, jo vasarā vēl kādam citam darbam laiks neatliek,» sacījis biškopis.
#1/2
Līgo pagasta biškopis Uģis Poišs, kurš šogad plāno bišu dravu palielināt līdz 200 saimēm, bišu stropus gatavo pats, jo uzskata, ka pirkt gatavus ir pārāk dārgi. Lai dravas kopskats būtu acij tīkams, bišu stropus Uģis krāso brūnā tonī.