Nākamā gada sākumā finanšu krīzes nomocītajai Grieķijai vajadzēs papildu finansējumu no Eiropas partneriem, secinājusi Vācijas Centrālā banka.
Bankas iekšējās lietošanas dokumentā, kurš nonācis laikraksta Der Spiegel rīcībā, teikts, ka nākamgad Eiropas valstis noteikti vienosies par jaunu starptautiskā atbalsta programmu Grieķijai. Vācijas Centrālās bankas eksperti arī secinājuši, ka ievērojami pieauguši riski, kas ir saistīti ar esošo aizdevuma programmu Grieķijai, bet kārtējā maksājuma kārtas piešķiršana Atēnām jūnijā bijusi politiski motivēta.
Izskanējušās ziņas nav komentējusi ne Vācijas Centrālā banka, ne arī valsts Finanšu ministrija. Analītiķi tikmēr norāda, ka izskanējušās ziņas par Grieķijai nepieciešamo finansējumu, palielinās spiedienu uz kancleri Angelu Merkeli, kas, kā uzskata Vācijas opozīcija, pirms septembrī paredzētajām vēlēšanām nevēlas atklāt Atēnu glābšanas apmērus.
Vācijas opozīcijas partijas, galvenokārt Sociāldemokrāti (SPD), vairākkārt apsūdzējušas A. Merkeli centienos slēpt patiesās izmaksas, ar kādām vācu nodokļu maksājumiem būs jāsamierinās Grieķijas glābšanas gadījumā.
Līdz šim Grieķijai bijuši piešķirti divi starptautiski aizdevumi 240 miljardu eiro apmērā. Paredzēts, ka 2014. gada nogalē Atēnām tiks pārtraukts izmaksāt finanšu palīdzību. Tomēr izskanējušas bažas, ka situācija Grieķijā joprojām nav uzlabojusies un valstij būs nepieciešams gan papildus finansējums, gan parādu norakstīšana.
Db.lv jau vēstīja, ka Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) norādījis, ka nākamo divu gadu laikā Grieķijai palīdzībai varētu būt nepieciešami vēl papildus vairāk nekā desmit miljardi eiro.
Sagaidāms, ka Grieķijas valsts parāds 2013. gadā sasniegs 176% no IKP, taču 2020. gadā tas būs samazinājies līdz 124% no IKP. Grieķijas starptautiskajiem aizdevējiem nākamgad nāksies lemt par papildu pasākumiem, lai finansētu parādu mākto valsti. Lielākie Grieķijas riski saistīti ar valsts parāda ilgtspēju, norādījis SVF.