Veids, kādā Eiropa atrisinās finanšu krīzi, noteiks to, kā uz kontinentu skatīsies tā iedzīvotāji un citas pasaules reģioni, tādējādi ietekmējot ārvalstu investīcijas un iespējas izveidoties ciešākai politiskajai savienībai, sacījis Vācijas ārlietu ministrs Gvido Vestervelle, vēsta AP.
Vācijas ministrs uzsvēra, ka debates par krīzes pārvarēšanas veidiem Eiropas Savienības (ES) nākotnei rada «ticības krīzi», kas var novest pie tā, ka to apsteidz Āzijas, Āfrikas un Latīņamerikas valstis. Tāpat G. Vestervelle brīdināja par pieaugošu nacionālismu Eiropā.
«Ir svarīgi, ka mūsu debašu laikā mēs viens pret otru izturamies ar respektu. Īpaši tas attiecas uz Eiropas ekonomiski spēcīgāko valsti – Vāciju,» sacīja ministrs. Tāpat viņš norādīja, ka Eiropai nebūtu jāatsakās no plāniem ieviest vienotu konstitūciju, kuras ieviešanas pēdējais mēģinājums izgāzās 2005. gadā, kad to atteicās atbalstīt Francijas un Nīderlandes vēlētāji.
«Tas ir projekts, no kura mums nevajadzētu atteikties,» sacīja G. Vestervelle. Vācijas ārlietu ministrs arī norādīja, ka gadījumā, ja no jauna tiktu veidota Eiropas konstitūcija, viņš atbalstītu referenduma rīkošanu par to.
Db.lv jau vēstīja, ka iepriekš intervijā aģentūrai LETA G. Vestervelle norādīja, ka ekonomikas krīze jāizmanto, lai stiprinātu Eiropas Savienību (ES). Vestervelle uzskata, ka ES nepieciešama efektīvāk pārvaldīta Eiropas Komisija, proti, komisijas prezidents būtu jāievēl tiešās vēlēšanās, kā arī ES būtu vajadzīga konstitūcija.
Tikmēr Vācijas kanclere Angela Merkele atteikusies atbalstīt Atēnu lūgumu pēc aizdevuma programmas termiņa pagarināšanas. Noraidošs pret Grieķijas lūgumu bija arī Vācijas ekonomikas ministrs Filips Reslers, kurš uzsvēra, ka «vairāk laika» vienmēr nozīmējot «vairāk naudas».
Paredzēts, ka lēmums par Grieķijas situācijas tālāku risinājumu, tiks pieņemts oktobrī notiekošā ES samita laikā.