ASV Federālo Rezervju sistēma (FRS) izmeklē, vai pasaules lielāko banku brokeri ir veikuši krāpnieciskas darbības ar valūtas likmēm, tādējādi veicinot tirgū bažas, ka kompānijas tiks sodītas par kontroles trūkumu, raksta Bloomberg.
FRS ir starp uzraugiem, kas pārbauda, vai brokeri peļņas gūšanas nolūkā ir dalījušies ar informāciju, kas varētu būt ļāvis viņiem manipulēt ar cenām ārvalstu valūtu maiņas tirgū, kura apgrozījums ik dienas ir 5,3 triljonu dolāru apmērā, atklājusi persona, kura vēlējusies palikt anonīma.
«FRS apdomājis, vai un cik lielā mērā sodīt bankas, ja izrādīsies, ka uzraudzības trūkums un kontroles deficīts ir rezultējies tajā, ka šo banku brokeri ir manipulējuši ar valūtas kursiem,» sacījis Shulman Rogers Gandal Pordy & Ecker PA jurists Džeikobs Frenkels.
Kā liecina pērnā gada maijā Euromoney veiktā aptauja, vairāk nekā pusi no ārvalstu valūtu tirdzniecības kontrolē Deutsche Bank, Citigroup, Barclays Plc un UBS AG.
FRS pārstāvji atteikušies šo informāciju komentēt. Tomēr regulatori ir sazinājušies ar vairākām bankām, un vismaz 12 valūtu brokeri tiek turēti aizdomās vai atstādināti no tirdzniecības darbībām, savukārt tādas kompānijas kā Lloyds Banking Group un Royal Bank of Scotland paziņojušas, ka šajā lietā veiks iekšējo izmeklēšanu.
Līdz šim FRS tradicionāli nav pievērsis būtisku uzmanību likmju noteikšanai, tomēr situāciju ir mainījušas iepriekšējās blēdības ar Libor likmēm, kas apkaunoja banku regulatorus, norāda Federal Financial Analytic’s eksperte Karena Šova Petrou.