No visiem Latvijas reģioniem Rīgas un Pierīgas reģiona iedzīvotājiem nauda visvairāk asociējas ar bezrūpību.
Tas noskaidrots Naudas plānošanas centra un GE Money Bank veiktajā sabiedriskās domas pētījumā. Šādu viedokli pauž 34% Rīgas un Pierīgas aptaujāto. Arī 33% latgaliešu naudu asociē ar bezrūpību.
Tikmēr vidzemniekiem naudu šādi uztver mazāk kā citu reģionu respondentiem - tikai 22% gadījumu, bet Zemgales un Kurzemes iedzīvotājiem attiecīgi 30% un 29% gadījumu. Vidzemes iedzīvotājiem, salīdzinot ar citiem reģioniem, nauda visvairāk asociējas tieši ar obligāto maksājumu veikšanu (50%). Naudu šādi uztver arī lielākā daļa kurzemnieku (48%), latgaliešu (49%), zemgaliešu (39%) un rīdzinieku (34%), pastāstīja biedrības Naudas plānošanas centrs sabiedrisko attiecību konsultante Vita Šteina.
Salīdzinājumā ar respondentiem no citiem Latvijas reģioniem, tieši rīdzinieki un Pierīgas iedzīvotāji sākuši vairāk apspriest ar naudu saistītus jautājumus ģimenes un draugu lokā (12%).
Attiecībā uz personīgā budžeta plānošanu, pētījuma dati liecina, ka 47% Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju budžetu plāno regulāri, bet visrūpīgāk to dara Kurzemes reģiona iedzīvotāji (52%), vismazāk - vidzemnieki (40%). Tikmēr 37% Rīgas un Pierīgas reģiona aptaujāto respondentu savu budžetu plāno reizēm.
Aptauju veica sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS, tajā piedalījās 600 Latvijas iedzīvotāju.