Francijai nepieciešams veikt darbaspēka izmaksu samazināšanu, pretējā gadījumā valsts riskē, ka to apsteigs Spānija un Itālija, kas, lai gan patlaban ir ekonomiski vājākas, tomēr veicot dziļas reformas.
«Francijas ekonomiku ietekmē situācija Eiropā, tomēr, lai tā atveseļotos, jāatrisina konkurētspējas problēmas,» rakstīts SVF ikgadējā valsts pārskatā. Fonds arī prognozē, ka Francijas ekonomika nākamajā gadā augs tikai par 0,4 procentiem, kas ir uz pusi mazāk nekā cer Parīze. Francijas izaugsmes lēnie tempi ir daļēji «norakstāmi» uz valsts konkurētspējas zuduma, uzskata SVF.
«Tas kļūs vēl nopietnāk, ja Francijas ekonomika nespēs mainīties tik pat ātri, kā tās galvenie tirdzniecības partneri – Itālija un Spānija, kas patlaban veic sava darba tirgus un pakalpojumu nozares reformas,» atsaucoties uz IMF pausto, raksta Financial Times.
Francijas darba spēka izmaksas sadārdzina arodbiedrību agresivitāte pret darba devējiem, augstais sociālo iemaksu līmenis, kā arī sistēma, kurā ir sarežģīti atlaist un pieņemt darbiniekus, uzskaita SVF. Fonds arī norāda, ka Francijas ekonomikai nepalīdzēs arī nesen ievērojami paaugstinātie nodokļi bagātniekiem.
Iepriekš brīdinājumu, ka esot novērojama nopietna Francijas rūpniecības lejupslīde, izplatīja Eiropas Aeronautikas, aizsardzības un kosmosa izpētes kompānijas (EADS) iepriekšējais izpilddirektors Luī Galo (Luis Gallois).
Viņš norādīja, ka Francijas valdībai ir nepieciešams par 30 miljardiem eiro samazināt darbaspēka labklājības izmaksas, lai tādējādi atturētu Francijas ekonomiku no zaudēšanas saviem konkurentiem.
Db.lv jau vēstīja, ka šā gada sākumā reitingu aģentūra Standard & Poor’s samazināja Francijas reitingu. Aģentūra Francijai piešķirto reitingu samazināja no augstā AAA līdz AA+.