Laikā, kad Latvijā gaidāms referendums par to, vai krievu valodai būtu jākļūst par otru valsts valodu Latvijā, Igaunijas medijos lasāmas diskusijas par to, vai arī Igaunijai būtu nepieciešama otra valsts valoda – angļu valoda. Investīciju baņķieris Joakims Heleniuss (Joakim Helenius) paudis viedokli, ka šāds solis attīstītu Igaunijas ekonomiku, kā piemēru minot Singapūras ekonomikas veiksmīgo attīstību.
J. Heleniuss aicina paraudzīties uz Singapūru, kas «ir viena no pasaules veiksmīgākajām mazajām ekonomikām». Laikrakstam Aripaev viņš norādījis - «sešdesmitajos gados, kad Singapūra kļuva neatkarīga, tās iekšzemes kopprodukts (IKP) uz vienu iedzīvotāju bija mazāks nekā Āfrikas valstij Ganai, bet tagad Singapūras IKP uz iedzīvotāju ir augstāks nekā dažās bagātās Eiropas valstīs», citējot J. Heleniusa teikto, vēsta BBN.
Singapūra lēma par oficiālas valsts valodas statusa piešķiršanu angļu valodai «valsts agrīnā fāzē», un patlaban Singapūrā visi pārzina gan vietējo valodu, gan angļu valodu, norādīja J. Heleniuss, kas pilda arī Igaunijas nacionālās aviokompānijas Estonian Air padomes priekšsēdētāja amata pienākumus. «Mēs redzam, cik veiksmīga tagad ir Singapūra – kādēļ Igaunija nevarētu kļūt tikpat veiksmīga,» viņš norādīja.
Viens no iemesliem, kādēļ Igaunija nesper šādu soli ir tas, ka drīz vien krievvalodīgie varētu lūgt valsts valodas statusu arī krievu valodai, uzskata J. Helēniuss, tūdaļ arī norādot, ka «es domāju, ka krievvalodīgie Igaunijā saprot, ka angļu valoda neprezentē Igaunijā dzīvojošu etnisko grupu, bet gan starptautisku valodu. Ikviens Igaunijā dzīvojošais gūtu labumu no tā, kā mainās Igaunijas tēls starptautiskajā arēnā».
Jau vēstīts, ka Igaunijas valodas inspekcijas vadītājs Ilmars Tomusks izdevumam Postimees akcentējis, ka cilvēki, kas diskutē par nepieciešamību padarīt angļu valodu par otru oficiālo valodu Igaunijā, nesaprot, par ko runā. Tāpat viņš brīdinājis, ka otras valsts valodas ieviešana radītu lielu slogu valstij – piemēram, sagatavojot visus oficiālos dokumentus divās valodās, valodas apmācību nodrošināšana ierēdņiem un ielu norāžu maiņa. Amatpersona uzsvēra, ka nekas valdoas likumā neaizliedz ārvalastu investoriem un uzņēmējiem sazināties Igaunijā angļu vai kādā citā valodā. «Svarīga prasība ir, ka cilvēkiem, kuri komunicē ar patērētājiem un sabiedrību, ir jāzina valsts valoda,» viņš sacīja.