Vērtspapīru un preču tirgi tuvāko mēnešu laikā varētu pieredzēt kritumu, jo globālās ekonomikas pakāpeniskās atlabšanas tempi vieš vilšanos investoros. Tā uzskata Ņujorkas Universitātes profesors Nouriels Raubini (Nouriel Roubini), kurš arī paredzēja pašreizējo globālo krīzi, raksta Bloomberg.
«Tirgi ir attīstījušies par daudz, parāk drīz un par strauju. Es saredzu korekcijas risku, īpaši tagad, kad tirgus saprot, ka atlabšana nav tik strauja. Tas [tirgu korekcija] varētu notikt šī gada pēdējā ceturksnī, vai nākamā gada pirmajā ceturksnī,» norāda N. Raubini.
Vērtspapīru un preču tirgos visā pasaulē pēdējo sešu mēnešu laikā bijis vērojams pieaugums, ko veicināja pazīmes par ekonomikas atlabšanu no dziļākās lejupslīdes kopš 1930. gadiem. Piemēram, Standard & Poor’s 500 indekss pieaudzis par 51% kopš šī gada marta, kad tas sasniedza savu zemāko atzīmi pēdējo 12 gadu laikā. Eiropas Dow Jones Stoxx 600 palielinājies par 48%.
Runājot par ekonomikas attīstību nākotnē, Ņujorkas Universitātes profesors norāda, ka Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) paustā prognoze par globālās ekonomikas augšanu 3.1% apmērā 2010. gadā joprojām ir vājš rādītājs.
«Īstermiņā mums nepieciešams monetārais un fiskālais atbalsts, lai izvairītos no vēl viena lūzuma punkta un izbēgtu no deflācijas, taču tagad šī nauda jau ir sākusi veidot aktīvu burbuļus vērtspapīru, preču un kredītu tirgos, kā arī jaunattīstības valstīs,» uzskata N. Raubini.