Ceturtdien zelta cena atguvās no četru mēnešu zemākās atzīmes.
Investori patlaban apsver, kā cenu ietekmēs augošas zelta fiziskais pieprasījums un ASV Federālo Rezervju sistēmas lēmums samazināt ikmēneša parādzīmju iepirkumus.
Kā prognozē Bloomberg aptaujātie analītiķi, Ķīnas zelta patēriņš šajā gadā varētu pieaugt līdz rekordaugstam līmenim – 1000 tonnām. Septembrī gada Ķīnas juvelierizstrādājumu, zelta stieņu un monētu pieprasījuma pieaugums bija 30%, sasniedzot 996,3 tonnas, savukārt Indijas patēriņš pieauga par 24% līdz 977,6 tonnām.
Zelta cena gan šajā gadā ir sarukusi par 25%, jo investori atbrīvojas no zelta, zaudējot tam ticību kā vērtibas saglabāšanas instrumentam.
«Fiziskā zelta pircēji kļuva aktīvi pēc zelta cenas nokrišanas zem 1260 dolāriem par unci, tādēļ var gaidīt pieprasījuma kāpumu,» norāda Australia & New Zealand Banking Group Ltd. analītiķi, tomēr uzsverot, ka cena visdrīzāk būtiski neaugs, jo investori sagaida kritumu.
Ceturtdien zelta cena tūlītējām piegādēm Londonas biržā pieauga par 0,2% līdz 1247,19 dolāriem par unci. Trešdien dārgmetāla cena saruka līdz 1241,13 dolāriem, kas ir zemākā cena kopš jūlija sākuma. Savukārt Ņujorkas Comex zelta cea decembra piegādēm samazinājās par 0,9% līdz 1246,2 dolāriem.