Brīnos, ka Grieķija līdz šim nav uzaicinājusi mūsu ekspertus, jo problēmas, kuras risinām, ir līdzīgas, uzskata finanšu ministrs Andris Vilks (V).
Ministrs uzskata, ka Latvija jau bijusi norakstīta, bet valsts joprojām turpina eksistēt un ir sasniegusi panākumus. «Mēs esam izdarījuši to, ko citiem iepriekš nav izdevies - savilkuši galus kopā. Eiropas Savienību gaida nenoteiktības periods - daudzas valstis iegrims recesijā un kritīsies labklājības līmenis,» sarunā ar laikrakstu Čas, sacīja A. Vilks.
Jautāts varbūt grieķi vēlas no krīzes iziet taisnīgākā ceļā - ne uz mazturīgo rēķina, finanšu ministrs atbildēja ar pretjautājumu. «Kas mums ir bagātie? Viens procents iedzīvotāju. Savukārt krīzes pārvarēšanā piedalījās, visticamāk, 99 procenti, tik liela iesaistīšanās ir ļoti svarīga. Ja Grieķija spētu izdarīt kaut pusi no tā, ko paveica Latvija - viņiem tiktu noņemts saspridzinājums. Tur vēl joprojām ir ļoti dāsni pabalsti,» sacīja A. Vilks.
Finanšu ministrs norādīja, ka, ja Grieķijas valdībai izdosies izstrādāt plānu, kuram noticēs arī tirgus un kreditori, tas var pagarināt laiku, kuru valsts pavadīs eirozonā. Taču, ja tas neizdosies - būs problemātiski. «Domāju, ka šis gads būs izšķirošs,» norādīja finanšu ministrs.
Ministrs arī neuzskata, ka eirozona sabruks, tomēr var samazināties Eiropas monetārajā savienībā esošo valstu skaits. «Pasaules ekonomiku sagaida mainīgs laiks, jo ražošanas līmenis neatbilst uzpūstajam labklājības līmenim,» sacīja A. Vilks. Ministrs tomēr uzskata, ka satricinājumu rezultātā eirozonas kļūs stiprāka, bet Latvijai jābūt par tās kodolu.
Db.lv jau vēstīja, ka iepriekš finanšu ministrs izteicās, ka jābeidz lolot ilūzijas par to, ka Grieķiju var noturēt eirozonā un jāatrod veids, kā Grieķiju, pēc iespējas nesāpīgāk, «izlikt» ārā no eirozonas.
Ministrs sacīja, ka Eiropa pārāk lēni risina savas problēmas. Tagad daudz kas notiekot ātrāk – politiķi sākuši rīkoties, bet temps joprojām esot pārāk lēns. «Problēmas, kuras neparādījās pirms gada vai pusgada, ir pārāk dziļas un tagad visas lien ārā. Mēs redzam, ka daudzas valstis ir ļoti sliktā situācijā un ir dzīvots pārāk ilgi virs līmeņa, kādu var atļauties,» iepriekš uzsvēra A. Vilks.