Otrdien vara cena piedzīvoja kritumu jau 10. dienu pēc kārtas, tādējādi šis ir ilgākais kritums vismaz kopš 1986. gada, raksta Bloomberg.
Kritumu veicina signāli par pieprasījuma vājināšanos, reaģējot uz datiem par ASV un Ķīnas ražošanas apjomu bremzēšanos.
Rezultātā vara cena trīs mēnešu piegādēm Londonas Metālu biržā saruka par 0,3% līdz 7016 dolāriem par tonnu, kas ir zemākā cena kopš decembra sākuma. Kopš cenas samazināšanās sākuma varš ir zaudējis jau 4,3% no savas vērtības.
Kā liecina jaunākie ASV Piegādes vadības institūta dati, ASV rūpnīcas apjomus janvārī palielināja mazākajā tempā pēdējo astoņu mēnešu laikā, savukārt rādītājs, kas raksturo pasūtījumus, piedzīvoja lielāko kritumu kopš 1980. gada decembra.
Pēdējā gada laikā vara cena Londonas biržā ir samazinājusies par 15%, ko daļēji veicinājis Ķīnas ražošanas aktivitātes kritums. Kā prognozē Goldman Sachs Group eksperti, pasaules vara piedāvājuma apjomi šogad pieprasījumu pārsniegs par 385 tūkstošiem tonnu, salīdzinot ar 45 tūkstošu tonnu pārpalikumu pērn, kas veicinās cenu kritumu.
«Tirgū jau pāris nedēļas situāciju ir pasliktinājuši Ķīnas dati,» norāda Logic Advisors eksperts Bilss O’Neils. «Un tad tiek publicēti anēmiskie ASV dati, turklāt ir liels produkcijas pārpalikums. Tādējādi, skatoties no piedāvājuma/pieprasījuma līdzsvara aspekta, tas aizvien runā par labu kritumam,» saka eksperts.