Rīgā uzsākta Baltijas un Ziemeļvalstu uzņēmēju un augstskolu iniciatīva - sadarbības platforma veiksmes stāstu identificēšanai un inovatīvu projektu īstenošanai starptautiskajā tirgū.
Viena no daudzsološākajām nozarēm inovatīvo uzņēmumu izveidei šobrīd ir IT nozare un šajā jomā jau sevi veiksmīgi pieteikuši arī vairāki jaunie uzņēmumi no Latvijas, uzskata ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts. Viņš norādīja, ka Rīgai ir potenciāls kļūt par starptautisku start – up uzņēmumu bāzi, kā arī stabilu un sekmīgu uzņēmumu inkubācijas vietu.
Projektā Universitāšu – uzņēmējdarbības sadarbības attīstība, balstoties uz veiksmes stāstiem (UBC) (University and Bussines Co-operation through Success Stories) tiek meklēti reģiona veiksmes stāsti un radīti priekšnoteikumi zinātnes un uzņēmēju sadarbībai.
Sadarbības ietvaros piecu Baltijas un Ziemeļvalstu universitāšu eksperti kopā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju, industrijas un riska kapitāla investīciju ekspertiem gada laikā plāno izstrādāt starptautiski pielīdzināmu veiksmes kritēriju piedāvājumu sadarbībā ar darba devēju pārstāvjiem un veiksmes stāstu kolekciju, kas kalpos arī kā kontaktu birža uzņēmējiem un universitātēm nākotnes sadarbības projektu īstenošanai.
Turku universitātes (Somija) Inovāciju un uzņēmējdarbības centra vadītājs Petteri Sinervo uzsver, ka «augstskolu ietekme sabiedrībā tiek radīta un uzturēta caur sadarbību ar uzņēmumiem, nozaru organizācijām».
Viņš norāda, ka šāda platforma ļauj starptautiski konkurētspējīgajai Turku universitātei nodot Somijā gūto pieredzi, kas ļautu šim reģionam kļūt spēcīgākam, kā arī pašiem iegūt jaunus kontaktus, lai veicinātu universitātes tālāko sadarbību ar uzņēmējiem.