«Latvijā tehnoloģiju jomas jaunuzņēmumiem joprojām ir samērā grūti piesaistīt finansējumu attīstībai. Savlaicīga finansējuma pieejamība inovatīvu tehnoloģiju komercializācijai, konsultatīvs atbalsts, kā arī piekļuve globālajiem tirgiem ir kritiski svarīgi uzņēmumu straujai izaugsmei starptautiskā mērogā,» norāda «Microsoft Latvia» vadītāja Renāte Strazdiņa.
Būtisks atbalsta instruments šajā jomā turpmāk būs «Microsoft» un «Blue Dome Capital Limited» («Blue Dome»), kas ir Īrijā bāzēta riska kapitāla fonda investīciju pārvaldnieks, parakstītā vienošanās. Tā paredz sadarbību tehnoloģiju inovāciju jomā Latvijas Universitātes un «Microsoft» Inovāciju centra ietvaros.
«Microsoft Latvia» komunikācijas konsultante Gunta Līne norāda, ka Latvija kļūst par pirmo no trim Baltijas valstīm, kurā fonds darbosies un aktīvi meklēs investīciju iespējas. Sadarbības ietvaros partneri organizēs kopīgus pasākumus un tikšanās ar tehnoloģiju jaunuzņēmumiem, identificēs iespējamos dalībniekus «Microsoft BizSpark» jaunuzņēmumu atbalsta programmai, veicinās tīklošanos starp tehnoloģiju nozares uzņēmumiem, inovatoriem un zinātniekiem, stiprinot inovāciju ekosistēmu Latvijā, konsultēs par jaunuzņēmumiem pieejamām tehnoloģijām un finanšu iespējām.
Dr. Jasons Papastavrou (Dr. Jason Papastavrou), fonda pārstāvis, iezīmē fonda darbības vīziju - «Blue Dome» savā darbībā fokusējas uz uzņēmumiem ar nozīmīgu zinātnisko un tehnoloģisko potenciālu, tostarp lielo datu analīzes jomā. «Blue Dome» ir sadarbība ar Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtam piederošo mediju uzņēmumu «MIT Technology Review», kas fondam nodrošina iespēju izmantot «MIT Technology Review» partneru tīklu un spēju veiksmīgi identificēt un iesaistīt inovatorus, zinātniekus, inženierus un jaunuzņēmumus. Fonds sadarbojas ar vietējiem partneriem un pārstāvjiem, kuriem ir dziļas zināšanas par konkrētās valsts akadēmisko, zinātnisko, inovāciju un tehnoloģiju ekosistēmu. Fonds plāno piesaistīt 200 miljonu eiro finansējumu investīcijām tehnoloģiju jaunuzņēmumos Latvijā, Čehijā, Grieķijā, Horvātijā, Kiprā, Polijā, Rumānijā, Serbijā, Slovēnijā, Slovākijā un Ungārijā.
Latvijas Universitātes un «Microsoft» Inovāciju centrs ir pirmā šāda veida tehnoloģiju inovāciju platforma Baltijā un Ziemeļeiropas reģionā. Centra mērķis ir stiprināt sadarbību starp IKT nozares, zinātnes, nevalstisko organizāciju un publiskā sektora partneriem, eksportspējīgu IT risinājumu attīstību un digitālo transformāciju Latvijā. Inovāciju centrs darbojas divos pamatvirzienos — inovatīvu starpnozaru IT projektu īstenošana, ar fokusu uz mākoņtehnoloģijām, lietu interneta un mākslīgā intelekta risinājumiem, kā arī IT izglītības popularizēšana un atbalsts jauno speciālistu sagatavošanai.
«Microsoft» pārstāvniecība Latvijā ir dibināta 1999. gadā.