Jebkādas militāra rakstura ASV darbības pret Sīriju nozīmētu atbalsta pieaugumu starptautiskajam teroristu grupējumam Al Qaeda un tās sabiedrotajiem, pavēstījis šīs valsts ārlietu ministra vietnieks.
Sarunā ar BBC Sīrijas ārlietu ministra vietnieks Faisals Mekdads arī uzsvēra, ka ķīmiskos ieročus uzbrukumā pie Damaskas lietojušas bruņotas opozicionāru grupas, nevis valdības karaspēks. Savukārt ASV militāri triecieni pret Sīriju palielinās atbalstu teroristiem, kā arī veicinās pret amerikāņiem vērsta naida pieaugumu un destabilizēs visus Tuvos Austrumus.
Tikmēr ASV valsts sekretārs Džons Kerijs pavēstījis, ka Vašingtonas rīcībā ir pierādījumi, ka 21. augusta uzbrukumos Damaskas pievārtē izmantota zarīna gāze. ASV valsts sekretārs norādīja, ka notikuma vietā savāktie matu un asins paraugi atklājuši zarīna klātbūtni. Paraugus ASV izdevies iegūt izmantojot «personīgos avotus», bez ANO inspektoru, kas atradās Sīrijā, palīdzības.
«Mēs esam panākuši svarīgu notikumu attīstību. Esam noskaidrojuši, ka ASV piegādātie matu un asins paraugi, kurus upuriem Damaskas austrumos, kur notika uzbrukums, noņēma mediķi un, kas tika pārbaudīti ASV, ir zarīna pēdas,» uzrunā valsts telekanāliem sacīja Dž. Kerijs. Tāpat ASV valsts sekretārs norādīja, ka ir pārliecināts par Kongresa atbalstu militāriem uzbrukumiem Sīrijai.
Iepriekš ASV prezidents Baraks Obama lūdza Kongresam sniegt savu lēmumu par iespējamiem triecieniem Sīrijai, lai sodītu Bašara Al Asada režīmu par ķīmisko ieroču izmantošanu, kuru laikā bojā gāja vairāk nekā 1,3 tūkstoši cilvēku.
Db.lv jau vēstīja, ka militārus triecienus pret Sīriju atteicās atbalstīt Lielbritānijas parlaments. Savukārt Francijas nostāja šajā jautājumā paliek nemainīga, un uzbrukums pret šo valsti varētu notikt tuvāko dienu laikā, iepriekš izteicās prezidents Fransuā Olands.
Francijas prezidents uzsvēris, ka aizvadītajā nedēļā notikušā ķīmisko ieroču izmantošana nedrīkst palikt nesodīta. Parīze ir gatava rīkoties arī bez Lielbritānijas piedalīšanās. «Katra valsts var neatkarīgi izlemt par piedalīšanos militārajās operācijās. Tas ir spēkā gan Lielbritānijas, gan arī Francijas gadījumā,» F. Olands sacīja sarunā ar laikrakstu Le Monde.