Nav nekādu pierādījumu, ka Sīrijas valdība būtu izmantojusi ķīmiskos ieročus, pavēstījis pilsoņu kara plosītās valsts prezidents Bašars Al Asads. Savukārt uz jebkuru rietumvalstu uzbrukumu gaidāma Sīrijas sabiedroto atbilde.
«Joprojām nav uzrādīti pierādījumi tam, ka es esmu izmantojis ķīmiskos ieročus pret savas valsts iedzīvotājiem,» sarunā ar ASV telekanālu PBS sacīja B. Al Asads. Vienlaikus viņš neapstiprināja un arī nenoliedza to, ka viņa valdības rīcībā ir ķīmiskie ieroči, vien norādīja, ka, ja tādi eksistētu, tad tie tiktu stingri kontrolēti.
Bašars Al Asads arī apgalvoja, ka gadījumā, ja viņš būtu izmantojis ķīmiskos ieročus cīņā ar nemierniekiem, tad pret viņu vērstos arī tuvākā atbalstītāju loka pārstāvji. Savukārt, ja rietumvalstis izlemtu par labu militāriem uzbrukumiem Sīrijai, rokas klēpī salikuši nesēdētu Damaskas sabiedrotie – Ķīna, Krievija, Irāna un grupējums Hezbollah Libānā.
Tikmēr ASV atzinušas, ka to rīcībā nav «neapstrīdami» pierādījumi Al Asada saistībai ar augustā notikušo uzbrukumu, kurā tikuši izmantoti ķīmiskie ieroči, tomēr izlūkdienestu dati un veselais saprāts liekot domāt, ka Sīrijas valdība ir atbildīga par notikušo. «Asada nožēlojamā rīcība, izmantojot ķīmiskos ieročus, pārkāpj starptautisko sarkano līniju,» pēc tikšanās Parīzē ar Arābu līgas valsu ārlietu ministriem sacījis ASV Vaksts sekretārs Džons Kerijs.
ASV prezidenta Baraka Obamas administrācija turpina vairot atbalstu Kongresā militāriem triecieniem Sīrijā. B. Obama atzinis, ka šis uzdevums būs sarežģīts, jo Kongresā nav atbalsta operācijām pret Damaskas režīmu, vēsta BBC. Aizvadītajā nedēļā ASV Senāta Ārlietu komisija atbalstījusi nolūku Sīrijā izmantot militāru spēku. Par Senāta rezolūciju gan vēl gaidāms gan paša Senāta, gan arī Pārstāvju palātas balsojums.
Saskaņā ar laikraksta Washington Post aptauju – lielākā daļa (224 no 433) no ASV Pārstāvju palātas deputātiem neatbalsta militārus uzbrukumus Sīrijai. Savukārt 184 deputāti vēl nav izlēmuši par savu nostāju šajā jautājumā. Militāras operācijas Sīrijā ar mērķi sodīt Bašara Al Asada režīmu atbalsta tikai 25 Pārstāvju palātas deputāti. Līdzīgs stāvoklis ir arī Senātā, kur no 100 senatoriem par labu uzbrukumam Sīrijai noskaņoti tikai 23. ASV politiķi nobažījušies, ka Sīrijā valsts var tikt ievilkta mokošā un ilgā karā, līdzīgi kā tas bija Irākas gadījumā.
Nedēļas nogalē, lai protestētu pret iespējamu ASV piedalīšanos karā pret Sīriju, vairākās valsts vietās norisinājās iedzīvotāju protesti. Protesti pret Rietumvalstu militāru uzbrukumu Sīrijai, norisinājušies arī citās pasaules vietās.