ASV Senāta Ārlietu komisija atbalstījusi prezidenta Baraka Obamas nolūku izmantot Sīrijā militāru spēku, tādējādi sodot režīmu par ķīmisko ieroču izmantošanu. Par rezolūciju gan vēl gaidāms Senāta balsojums.
Saskaņā ar komisijas atbalstīto plānu, laiks ASV militāro spēku triecieniem pret Sīriju ierobežots ar 60 dienu ilgu periodu, kuru var pagarināt vēl uz 30 dienām. Ierosinājums gan liedz Sīrijas konfliktā iesaistīties ASV sauszemes karaspēkam. Papildus gaidāmajam Senāta balsojumam, militārie triecieni pret Sīriju tiks izskatīti arī Pārstāvju palātā. Lai panāktu Kongresa atbalstu, B. Obamam nāksies pielikt ievērojamas pūles, atzīst analītiķi.
Trešdien debates par militāra spēka izmantošanu pret Sīriju tika aizvadītas arī Francijas parlamentā, kurā gan nav paredzēts balsojums par Damaskas sodīšanu. «Mēs esam pārliecināti, ka Sīrijas rīcībā ir vieni no pasaules lielākajiem ķīmisko ieroču krājumiem. Neatbildēt uz to izmantošanu 21. augustā, nozīmētu briesmīgas ziņas nosūtīšanu gan Bašara Al Asada režīmam, gan Sīrijas iedzīvotājiem: ķīmiskos ieročus var izmantot arī turpmāk,» parlamenta debašu laikā sacīja Francijas premjerministrs Žans Marks Ero (Jean Marc Ayrault). Parīze, kas bijusi viena no ciešākajām militāra spēka izmantošanas atbalstītājām, arī norādījusi, ka vienatnē Sīrijai neuzbruks un vispirms sagaidīs ASV Kongresa lēmumu.
Jau vairākkārt izskanējis, ka ASV un tās sabiedrotie apsver iespēju veikt militārus uzbrukumus Sīrijai, tādējādi sodot Bašara Al Asada režīmu par ķīmisko ieroču izmantošanu Damaskas pievārtē 21. augustā. Sīrija šādas apsūdzības noliedz. Damaskas tuvākie sabiedrotie – Krievija un Irāna draudējušas ar postošām sekām reģionam, ja pret Sīriju tiks veikti militāri triecieni.
Sīrijas prezidents Bašars Al Asads iepriekš izteicies, ka militārs uzbrukums šai valstij var aizdedzināt Tuvo Austrumu «pulvermucu», izraisīt nekontrolējamu reģionālo karu, kā arī veicināt haosu un ekstrēmismu. Tikmēr Krievija mīkstinājusi savu toni, norādot, ka varētu piekrist ANO rezolūcijai, kas pilnvarotu militārus pasākumus Sīrijā, ja režīma atbildība ķīmisko ieroču pielietošanā tiktu pilnībā un neapšaubāmi pierādīta.