Rīgas vagonbūves rūpnīca (RVR) iebilst pret jaunajiem grozījumiem, kas izdarīti konkursa nolikumā. Tā norādīs uzņēmuma publicētajā informācijā.
Proti, 2011. gada 11. februārī RVR Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) iesniedza sūdzību, kurā norāda uz daudzajiem Latvijas likumu, ES normu un godīgas konkurences principu pārkāpumiem, kas pieļauti a/s Pasažieru vilciens rīkotā elektro- un dīzeļvilcienu iepirkuma konkursa otrā posma noteikumos.
Kopumā sūdzībā uzrādīti deviņos pantos apkopoti trūkumi, kurus RVR lūdz novērst, kā arī apturēt iepirkuma procedūru un aizliegt PV slēgt iepirkuma līgumu.
Tomēr 1.martā, negaidot IUB lēmumu par RVR sūdzību, 30 dienas pirms konkursa 2.posma dokumentu iesniegšanas sākuma termiņa a/s Pasažieru vilciens ir veikusi nolikumā kārtējos grozījumus, kuri vienam pretendentam piešķir vēl lielākas priekšrocības, praktiski izslēdzot citu pretendentu uzvaras iespēju.
Tāpēc 2011.gada 9.martā RVR bija spiesta IUB iesniegto sūdzību papildināt ar iebildumiem pret jaunajiem grozījumiem, kas izdarīti konkursa nolikumā un pārkāpj godīgas konkurences principus. Sūdzībā norādīts, ka konkursa nolikums ir pretrunā ar diviem svarīgākajiem iepirkuma procedūras principiem, proti, vienlīdzīgas attieksmes principu un atklātības principu.
Salīdzinot ar atlases posma dokumentiem, konkursa 2. posma nolikumā ir būtiski grozītas vairākas prasības, tostarp pats iepirkuma priekšmets, norādīts RVR informācijā. Daudzas nolikuma prasības formulētas neskaidri un pretrunīgi, un rezultātā nav pat skaidrs, kādus elektrovilcienus un dīzeļvilcienus pasūtītājs vēlas saņemt no konkursa dalībniekiem. Tas, ka pasūtītājs konkursa gaitā jau deviņas reizes ir veicis grozījumus nolikumā, kā arī ir bijis spiests pēc kandidātu prasības atbildēt uz vairāk nekā 100 jautājumiem, norāda uz to, ka konkursa nolikumā ir būtiskas nepilnības, kas izraisa jucekli un iespēju dažādi traktēt nolikuma prasības gan par iepirkuma priekšmetu, gan par tā procedūru.
Būdama ieinteresēta godīgas konkurences apstākļos iegūt tiesības slēgt līgumu par vilcienu piegādi, RVR uzskata, ka konkursa 2.kārtas nolikums un vairāki tajā izdarītie grozījumi pārkāpj RVR tiesības un ir pretrunā ar Latvijas un ES normatīvajiem aktiem. Tāpēc, izmantojot likuma «Par iepirkumu sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju vajadzībām» 77.
panta otrajā daļā noteiktās ieinteresētās personas tiesības, RVR pieprasa svītrot nolikumā ietvertās pretlikumīgās un diskriminējošās prasības, pretējā gadījumā paturot sev tiesības vērsties tiesā.