AS "Rīgas siltums" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2023.gada 1.oktobra līdz šā gada 30.septembrim, pēc provizoriskiem datiem bija 248,628 miljoni eiro, kas ir par 43,7% mazāk iepriekšējā finanšu gadā, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 2,1 reizi - līdz 3,948 miljoniem eiro, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.
Apgrozījuma samazinājums uzņēmuma vadības ziņojumā skaidrots ar energoresursu cenu kritumu, kā rezultātā tika samazināts siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs.
Uzņēmuma vadība norāda, ka "Rīgas siltums" ir sasniedzis šim gadam atbilstošos galvenos izpildes rādītājus.
Siltumenerģijas tirgus attīstība ir notikusi atbilstoši sākotnēji plānotajam tirgus pieprasījumam, un "Rīgas siltums" pagājušajā finanšu gadā tīklā nodeva 3,3 miljonus MWh siltumenerģijas, kas ir par 0,2 miljoniem MWh jeb 7% vairāk nekā 2022./2023. pārskata gadā.
Tīklā nodotās siltumenerģijas apjoma palielinājumu galvenokārt ietekmēja zemākas āra gaisa temperatūras pārskata gada apkures sezonā. Patērētājiem tika piegādāti 2,9 miljoni MWh siltumenerģijas, kas ir par 0,2 miljoniem MWh jeb 7% vairāk nekā 2022./2023. pārskata gadā.
"Rīgas siltums"" pārskata gadā nodrošināja 32% no kopējā Rīgas centralizētās siltumapgādes siltumtīklos nodotā siltumenerģijas apjoma, bet pārējos 68% nepieciešamās siltumenerģijas apjoma iegādājās no citiem ražotājiem.
Pārskata gadā "Rīgas siltumā" darbojās 44 siltumavoti, tostarp piecas siltumcentrālēs un 39 vidējās un mazās katlu mājās ar uzstādīto siltumjaudu no 0,042 līdz 445,1 megavatam (MW).
Rīgas centralizētās siltumapgādes lietotāju skaits turpina palielināties, un pārskata gadā "Rīgas siltuma" siltumenerģijas lietošanu uzsāka 53 jaunas ēkas ar kopējo plānoto siltuma slodzi 23,4 MW.
Savukārt no 2024.gada 6.janvāra līdz 2024.gada 26.aprīlim tika organizēts sekundārā siltumenerģijas tirgus pilotprojekts, kura mērķis bija panākt dabasgāzes koģenerācijas stacijās radītās atlikuma siltumenerģijas lietderīgu izmantošanu centralizētajā siltumapgādē. Sekundārajā tirgū tika iepirkta atlikuma siltumenerģija 14 736 megavatstundu (MWh) apjomā.
Pārskata periodā Rīgas labajā krastā sāka darboties jauna biokurināmā katlu māja ar uzstādīto jaudu 48 MW, palielinot neatkarīgo siltumenerģijas ražotāju jaudu siltumenerģijas tirgū.
Uzņēmuma vadība norāda, ka nākamajā finanšu gadā "Rīgas siltums" turpinās investēt attīstībā, liekot uzsvaru uz siltumenerģijas tīkla Rīgas teritorijā paplašināšanu, bezemisiju projektu izstrādi un realizāciju, paredzot industriālo siltumsūkņu, elektrokatlu un biokurināmā katlu māju efektivitātes palielināšanu.
Tāpat "Rīgas siltums" plāno uzsākt piedalīties elektroenerģijas tirgū, piedāvājot jaudas rezervēšanas, balansēšanas un regulēšanas pakalpojumus.
Kā arī plānots izstrādāt tehniski ekonomisko pamatojumu Rīgas pilsētas Daugavas labā un kreisā krasta siltumapgādes zonu savienojumam, izmantojot salu tilta infrastruktūru.
"Rīgas siltuma" koncerna apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2022.gada 1.oktobra līdz 2023.gada 30.septembrim, bija 442,014 miljoni eiro, bet peļņa - 8,652 miljoni eiro. Vienlaikus paša "Rīgas siltuma" apgrozījums bija 442 miljoni eiro, bet peļņa bija 1,84 miljoni eiro. "Rīgas siltums" koncernā ietilpst arī SIA "Rīgas bioenerģija".
"Rīgas siltums" ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Kompānijas kapitālā 49% pieder Rīgas domei, 48,99% - Latvijas valstij, 2% - SIA "Enerģijas risinājumi. RIX", bet "Latvenergo" pieder 0,005% akciju.