Fin-tech

Rīgā notiks Baltijas lielākā blokķēžu tehnoloģiju konference UN:BLOCK Europe

Db.lv,08.04.2025

Jaunākais izdevums

Baltijas lielākā kripto un blokķēdes konference UN:BLOCK Europe 2025 22.-23.aprīlī Rīgā pulcēs vadošos starptautiskos nozares līderus un profesionāļus, uzņēmējus un investorus, lai dalītos pieredzē un diskutētu par kriptovalūtu un blokķēdes tehnoloģiju attīstību, regulējumiem un perspektīvām.

Konference aicina uzņēmējus un citus interesentus pievienoties, lai apgūtu, kā korporācijas un tradicionālie biznesi var izmantot kriptoaktīvus un blokķēdes risinājumus uzņēmumu attīstībai. Konferenci rīko UN:BLOCK Europe 2025 komanda kopā ar Latvijas Blokķēdes Attīstības Asociāciju, Gravity Team un Sorainen.

Pirmais solis digitālajā nākotnē: no pamatiem līdz MiCA un inovācijāmPirmā konferences diena interesentiem un entuziastiem – par kriptovalūtu pamatiem, iespējām ikdienā un uzņēmējdarbībā, kripto drošību un regulējumiem, NFT un digitāliem aktīviem, maksājumu un FinTech risinājumiem. Tiks organizētas praktiskās meistarklases – pirmie soļi Web3 pasaulē, kā atvērt digitālo maku un veikt darījumus.

Konferences otrā diena profesionāļiem - veltīta blokķēdes attīstības tendencēm, MiCA regulas pamatprasībām, licenes iegūšanas iespējām, uzraudzību, atbilstības stratēģijām un pieredzes risinājumiem efektīvai attīstībai, izmantojot kripto un blokķēdes tehnoloģiju piedāvātās iespējas.Konference pulcēs starptautiskos nozares līderus no globālo kritovalūtu biržām Binance, BitMart, Gate.MT, KuCoin un citām.

Reinis Znotiņš, Latvijas Blokķēdes Attīstības Asociācijas vadītājs uzsver: “Organizējam vienu no lielākajām blokķēdes un kripto konferencēm Ziemeļeiropā. Tās mērķis ir piesaistīt uzņēmums, kas vēlētos iegūt licenci tieši Latvijā un atvērt savus Eiropas birojus. UN:BLOCK Europe 2025 konferences apmeklētājiem būs iespēja izpētīt jaunākās blokķēdes inovācijas un Web3 lietojumprogrammas, mācīties no globāliem nozares līderiem, iepazīties un dibināt kontaktus ar vairāk nekā 1000 dalībniekiem, tostarp vadošajiem blokķēdes uzņēmumiem, nozares ekspertiem un investoriem. Konference ir iespēja uzņēmumiem Latvijā saprast, kā izmantot kripto valūtas savā labā.”

ES ir izveidojusi vienotu tiesisko regulējumu kriptoaktīvu nozarei. Latvija aktīvi aicina ārvalstu uzņēmumus izmantot jaunās iespējas, piedāvājot konkurētspējīgas licencēšanās iespējas. Latvijas Banka no 2025. gada 2. janvāra pieņēma kriptoaktīvu pakalpojumu sniedzēju pieteikumus darbības atļaujas saņemšanai, nodrošinot uzņēmumiem iespēju sniegt pakalpojumus visā ES teritorijā ar vienu licenci.

“Kripto-aktīvi pašlaik pasaules finanšu ziņu virsrakstos ir regulāra tēma. Eiropas Savienība ir radījusi regulatīvo bāzi - MiCA, lai šo aktīvu klasi varētu droši piedāvāt Eiropas patērētājiem. Latvijas finanšu sektoram Fintech un kripto-aktīvi ir viens no perspektīvākajiem virzieniem, kur attīstīties un kļūt atpazīstamiem starptautiski, piesaistot jaunus spēlētājus, investīcijas un radot Latvijā jaunas darba vietas un nodokļu ieņēmumus. Turklāt mūsu valsts iegūtā pieredze ar finanšu sektora kapitālo remontu nozīmē, ka mēs varam piedāvāt augsta līmeņa atbilstības standartu gudrā veidā, kas nebremzē biznesu, bet padara to drošu visiem iesaistītajiem. UN:BLOCK Europe 2025 konferencē šīs tendences apspriedīsim ar vietējo eko-sistēmu, starptautiskiem ekspertiem, politikas veidotājiem un globāliem kripto industrijas spēlētājiem. Nāciet un piedalieties diskusijā, un uzziniet jaunāko par Latvijas piedāvājumu MiCA licencei un pasaules tendencēm gan kripto-aktīvu, gan Web3 un blokķēdes tehnoloģiju jomā. Nodrošiniet sevi ar vērtīgām zināšanām par vienu no šobrīd karstākajiem finanšu pasaules jautājumiem,” Rūdolfs Eņģelis, Sorainen partneris.

LBAA sadarbībā ar Gravity Team ir radījuši podkāstu UN:BLOCK, kas piedāvā padziļinātu ieskatu kripto un blokķēdes nozarē. UN:BLOCK otrajā epizodē Krišs Pujāts stāsta par algoritmisko treidingu un “Gravity Team” pieredzi. Viņš skaidro, kā zinātniska pieeja palīdz izveidot elastīgas tirdzniecības sistēmas, bet atzīst, ka cenu prognozēšana joprojām ir teju “svētais grāls”. Sarunā iekļauta arī Latvijas Blokķēdes Attīstības Asociācijas tapšana un tās nozīme. Epizodes noslēgumā Krišs iezīmē kriptovalūtu potenciālu nākotnē kļūt par ikdienas pārrobežu maksājumu daļu un ienākt tradicionālajās finanšu sistēmās.

Nozares uzņēmumus pārstāvēs starptautiskie nozares līderi Binance, KuCoin, xpate, Paybis, NexPay, GreenCoin, Goldingen Tech. Diskusijās valsts sektoru pārstāvēs Latvijas ekonomikas ministrs Viktors Valainis un Latvijas Bankas FinTech uzraudzības departamenta vadītāja Marina Krasovska. Juridisko viedokli sniegs Sorainen partneris Rūdolfs Eņģelis un Wallness asociētais partneris Valters Diure, finanšu sektoru pārstāvēs Industra Bank, savukārt tehnoloģiju un IT uzņēmumus – Tet, Elektrum, Rīgas Siltums un AirBaltic.

UN:BLOCK Europe 2025 konference 2025.gada 22. un 23. aprīlī Hanzas Peronā, Rīgā (Hanzas iela 16A). Biļetes uz pasākumu www.unblockeurope.com, iespējams iegādāties līdz pasākuma norises dienai, iegūstiet 30% atlaidi biļetēm, izmantojot kodu: DB30.

Finanses

Kriptoaktīvu regulas ieviešanā izšķiroša nozīme būs regulatora darbam

Db.lv,23.10.2024

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai Latvijas ekonomikas telpā sekmīgi integrētu Eiropas Savienības kriptoaktīvu regulu (MiCA), izšķiroša loma būs elastīgam un proaktīvam finanšu sektora regulatora darbam, norāda Latvijas Blokķēdes attīstības asociācijas (LBAA) izpilddirektors Reinis Znotiņš.

“Eiropas Savienības kriptoaktīvu tirgus regulētā formā sāks darbību 2025. gada 1. janvārī, un šobrīd pirmās indikācijas ir ļoti pozitīvas – Latvija kopā ar Franciju ir starp pirmajām valstīm Eiropas Savienībā, kas sākušas pirmslicencēšanas procesu un jau ir tiešā kontaktā ar uzņēmumu pārstāvjiem. Runājot ar uzņēmumu pārstāvjiem, lielākā daļa uzsver regulatora būtisko nozīmi jaunu uzņēmumu piesaistē, un šim faktoram būs izšķiroša nozīme, lai Latvija varētu izveidot pievilcīgu vidi jauniem blokķēdes un finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem,” stāsta LBAA izpilddirektors Reinis Znotiņš.

Kā norāda Znotiņš, sekmīga MiCA regulas ieviešana var atstāt pozitīvu ietekmi uz Latvijas ekonomiku: “Atskatoties pagātnē, redzam, ka mūsu kaimiņvalstu Lietuvas un Igaunijas finanšu sektors līdz šim bijis ļoti pretimnākošs un atsaucīgs inovatīviem finanšu sektora uzņēmumiem, kā rezultātā mītnes Lietuvā radušas tādas kompānijas kā Revolut, Binance un citas, kas ienes valstij milzīgus nodokļu ieņēmumus. Šī ir teicama iespēja Latvijai reabilitēties par neizmantotajām iespējām un sākt konkurēt par inovatīvu uzņēmumu piesaistīšanu mūsu ekonomikai plašākā ES mērogā.”

Finanses

Vai pasaules kripto gigants gatavojas pārcelt darbību uz Latviju?

Gatis Madžiņš, Guntars Gūte,02.01.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasaules kriptoaktīvu nozares līderis un viens no populārākajiem zīmoliem pasaulē “Binance” ir pieņēmis lēmumu izņemt MICA licenci Latvijā, kas ļautu tam sniegt regulētus pakalpojumus Eiropas Savienības tirgū.

Pēc Dienas Bizness rīcībā esošās informācijas, “Binance” ir uzsācis licencēšanas procesu Latvijas Bankā, un tās jaunai vadībai būs jāpieņem lēmums, vai ļaut kripto nozares gigantam attīstīt savu darbību no Latvijas.

Līdz šim “Binance” savu darbību ES tirgos koordinēja no Lietuvas un, kā nesen lēsts Prudentia veidotajā Baltijas vērtīgāko uzņēmumu top 30 (https://top101.lv/baltic-top), ar “Binance” saistītais “Bifinity UAB” tikai pāris gadu laikā kļuva par 22. lielāko Baltijas uzņēmumu, pārsniedzot vienu miljardu eiro vērtību. “Bifinity UAB” vērtības ziņā apsteidzis tādus Baltijā labi zināmus uzņēmumus kā “Tallink Group”, SIA “Mikrotīkls”, “Rimi Group”.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Platformā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana iniciatīvai, kas aicina Latvijas valdību veidot daļu no valsts stratēģiskajām rezervēm kriptovalūtā "Bitcoin".

Iniciatīvas autore ir Janīna Vinklere.

Viņa norāda, ka "Bitcoin" rezerve dažādotu Latvijas stratēģisko aktīvu portfeli, samazinot atkarību no tradicionālajiem aktīviem, un stiprinātu valsts finanšu sistēmas noturību ekonomisko satricinājumu laikā. Tāpat iniciatīvas pieteikumā norādīts, ka tā būtu aizsardzība pret inflāciju.

Ierobežotais "Bitcoin" daudzums un augošais pieprasījums finanšu tirgos, ir pamats datos balstītiem pieņēmumiem par aktīva cenas pieaugumu tuvākajos gados un desmitgadēs, teikts iniciatīvas pieteikumā, norādot, ka iegādājoties un turot "Bitcoin", Latvija ne tikai saglabātu stratēģisko rezervju pirktspēju un apsteigtu inflāciju, bet arī sekmētu finanšu sistēmas stabilitāti.

Finanses

Uzņēmumi pamatkapitāla apmaksai drīkstēs izmantot kriptoaktīvus

Db.lv,20.11.2024

Latvijas Blokķēdes attīstības asociācijas izpilddirektors Reinis Znotiņš.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Gatavojoties Eiropas Savienības kriptoaktīvu regulas (MiCA) ieviešanai, Saeima apstiprinājusi grozījumus Komerclikumā, kā rezultātā turpmāk Latvijā reģistrētie uzņēmumi pamatkapitāla apmaksai varēs izmantot kriptoaktīvus.

“Šī iniciatīva ļaus Latvijai kļūt par vēl pievilcīgāku galamērķi kriptoaktīvu un blokķēdes nozares uzņēmumiem. Domājot par vietām, kur potenciāli attīstīt savu uzņēmējdarbību, WEB 3.0. nozares uzņēmumi ļoti novērtē, ja konkrētā valsts savā maksājumu infrastruktūrā legāli piedāvā daļu no pakalpojumiem apmaksāt ar kriptoaktīviem. Latvija līdz ar to kļuvusi par vienu no pirmajām valstīm Eiropas Savienībā, kur šāda opcija uzņēmumiem būs pieejama,” norāda Latvijas Blokķēdes attīstības asociācijas izpilddirektors Reinis Znotiņš.

“Ņemot vērā, ka līdz ar MICA regulas stāšanos spēkā tiks būtiski sakārtota kriptoaktīvu nozare visā Eiropas Savienībā, nodrošinot augstākus drošības un caurspīdīguma standartus, tiks ievērojami samazināti arī riski, kas saistīti ar tādu stabilo kriptoaktīvu kā aktīviem piesaistītu žetonu un elektroniskās naudas žetonu izmantošanu. Līdz ar to nepieciešams apsvērt, kā veicināt šādu kriptoaktīvu plašāku izmantošanu komercdarbībā, tai skaitā, kā atvieglot iespēju tos izmantot ieguldīšanai kapitālsabiedrību pamatkapitālā, ņemot vērā, ka līdzīgā veidā savulaik tika atvieglota pamatkapitāla apmaksa ar vērtspapīriem kā mantisko ieguldījumu,” teikts Tieslietu ministrijas sagatavotajā priekšlikumā par grozījumiem Komerclikumā.