Lai arī vienas pieturas principa nodrošināšana reemigrācijas plāna pasākumu vidū nav finansiāli ietilpīgākā, tieši tās dēļ nobremzēta plāna virzība valdībā.
Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātajā reemigrācijas plānā 2013. – 2016.gadam paredzēts, ka vienas pieturas aģentūras funkcijas uzņemsies Labklājības ministrijas (LM) paspārnē esošā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), informējot aizbraukušos iedzīvotājus par jautājumiem, kas saistīti ar pārcelšanos un uzturēšanos Latvijā.
LM pret šo ideju iebilst, skaidrojot, ka jautājumos, kas neietilpst NVA kompetencē, var palīdzēt tikai kā starpnieks. Labklājības ministre Ilze Viņķele atbalsta plāna izstrādi un tā saturu vērtē kā pietiekamu, tomēr vērš uzmanību uz to, ka plāns pats par sevi problēmas nerisina un tā apstiprināšana valdībā bez skaidra un visām pusēm saprotama īstenošanas mehānisma ar adekvāti noteiktām pilnvarām, atbildībām un atbilstošiem resursiem tā īstenošanai plāna realizāciju nesekmēs.
Plāns valdības darba kārtībā bija iekļauts jau jūnija sākumā, taču tagad tā izskatīšana atlikta līdz 16. jūlijam. Kopumā ārzemēs dzīvojošo Latvijas iedzīvotāju vilināšanai atgriezties mājās līdz 2016. gadam tiek piedāvāti 2,44 miljonus latu vērti pasākumi. Šis turklāt ir nepieciešamais papildu finansējums no valsts budžeta, neskaitot Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus.
Vienas pieturas principa nodrošināšana ir viens no EM piedāvātajiem rīcības virzieniem, un tā ieviešanai papildu līdzekļi plāna projektā nav paredzēti – finansējums jārod NVA budžetā, ar ko arī varētu būt skaidrojama LM atturība.