Portugāles finanšu ministrs devies uz Pekinu, lai mēģinātu pārliecināt Ķīnas varas iestādes iegādāties Portugāles valsts obligācijas, vēsta BBC. Tikmēr Portugāles premjerministrs Žozē Sokratišs otrdien vēlreiz apliecinājis, ka valstij glābšana nebūs nepieciešama.
Fernando Teikseira dos Santos vizīte Ķīnā noris laikā, kad Portugāle turpina mēģināt uzlabot savu finansiālo situāciju bez ārējas palīdzības.
Teikseira dos Santos līdzīgā vizītē pēdējo dienu laikā devies arī uz Brazīliju.
Portugālei ir tik liels budžeta deficīts, ka daudzi ekonomikas komentētāji turpina uzskatīt - tai, iespējams, būs jāseko Grieķijai un Īrijai, saņemot ārkārtas aizdevumus no Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda.
Taču Ž. Sokratišs 14.decembrī vēlreiz apliecinājis, ka valstij šāda palīdzība nebūs nepieciešama, un budžeta «apcirpšana» stabilizē valsts finansiālo situāciju.
Vēl vairākām Eiropas valstīm būs nepieciešama glābšana, CNBC decembra sākumā prognozēja investīciju kompānijas Pimco vadītājs Mohameds El-Erians (Mohamed El-Erian). Viņš paredz, ka krīzes piemeklēs arī Portugāli, Spāniju, Beļģiju un Itāliju.
El-Erians nav vienīgais, kurš Grieķijas un Īrijas likteni prognozē arī citām Eiropas valstīm. Novembra beigās pasaulslavenais ekonomists Nuriels Rubini (Nouriel Roubini) prognozēja, ka Portugāle būs nākamā, kas būs spiesta vērsties pēc starptautisko aizdevēju palīdzības, un tai varētu sekot Spānija, jo tās valdība nav pietiekami novērtējusi izmaksas, kas nepieciešamas valsts finanšu sektora salabošanai.
Savukārt MRL Corporation vadītāja un priekšsēdētāja Kornēlija Meijere (Cornelia Meyer) 22. novembrī sacīja, ka dārgākā valsts glābšana, kas Eiropas Savienībai būs jāveic, ja tik tālu nonāks, būs Spānijas glābšana.
«Īrijas sakarā mēs tuvojamies spēles beigām, un tā bija laba glābšana, un mēs izdarījām visu pareizi, bet Īrijai uz papēžiem min Portugāle un tad Spānija, un Spānija būs liels vīrs,» sacīja Meijere.
Bažas par Portugāles finansēm nozīmē, ka tai jāpiedāvā augstākas procentu likmes savām obligācijām, lai iegūtu pircējus, kā rezultātā naudas piesaistīšana kļūst dārgāka.