Portugāles glābšanas lūgums tiks apspriests, kad Eiropas Savienības finanšu ministri tiksies vēlāk Budapeštā, ziņo BBC.
Kā vēstīts, Portugāles pagaidu premjerministrs Žozē Sokratišs (Jose Socrates) trešdien paziņoja, ka ir lūdzis ES finansiālo palīdzību.
Viņš atkāpās no premjerministra amata, jo tika noraidīti plānotie taupības pasākumi, bet teicis, ka Portugāle nevar gaidīt, lai palīdzību lūgtu pēc vēlēšanām.
Portugāle seko Grieķijai un Īrijai, kuras jau pērn lūdza ārēju palīdzību.
«Es vienmēr esmu teicis, ka ārvalstu palīdzības lūgšana ir pēdējais, kas jādara, bet nu šis brīdis ir pienācis», sacījis Sokratišs. «Pirmām kārtām, tas ir valsts interesēs,» viņš akcentējis.
Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu (Jose Manuel Barroso) paziņojumā norādījis, ka Portugāles lūgums tiks izskatīts ātrākajā iespējamajā veidā, saskaņā ar noteikumiem.
Viņš arī atkārtoti uzsvēris savu ticību Portugāles spējai pārvarēt pašreizējās grūtības.
Sokratišs nav atklājis, cik daudz naudas Portugāle lūdz, taču BBC biznesa redaktors Roberts Pestons lēš, ka tie varētu būt 80 miljardi eiro.
Vēlēšanas Portugālē varētu notikt dažu mēnešu laikā.
Jāatgādina - pagājušā gada beigās MRL Corporation vadītāja un priekšsēdētāja Kornēlija Meijere (Cornelia Meyer) nāca klajā ar šokējošu paziņojumu, ka dārgākā valsts glābšana, kas Eiropas Savienībai būs jāveic, ja tik tālu nonāks, būs Spānijas glābšana. «Īrijai uz papēžiem min Portugāle un tad Spānija, un Spānija būs liels vīrs,» sacīja Meijere. Viņa prognozēja, ka Spānijas glābšana, visticamāk, izmaksās līdz pat 500 miljardiem eiro (351 miljards latu).