Brīvo darbvietu skaits šā gada otrā ceturkšņa beigās Latvijā bija 21,4 tūkst., kas ir par 3,2 tūkst. jeb 17,4% vairāk nekā pirms gada. Lielāks brīvo darbvietu pieaugums šajā periodā bija sabiedriskajā sektorā – 22,1%, bet privātajā sektorā – 12,6%.
Vislielākais brīvo darbvietu īpatsvars bija valsts pārvaldē, aizsardzībā un obligātajā sociālajā apdrošināšanā – 5,2% (4,6 tūkst. brīvo darbvietu), transportā, glabāšanā un sakaros – 2,9% (2,6 tūkst.), apstrādes rūpniecībā – 2,7% (4,4 tūkst.), veselības un sociālās aprūpes nozarē – 2,4% (1,4 tūkst.).
Brīvo darbvietu skaits šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada otro ceturksni, visvairāk pieaudzis valsts pārvaldē, aizsardzībā un obligātajā sociālajā apdrošināšanā par 0,9 tūkst. vietām, operācijās ar nekustamo īpašumu, nomā, datorpakalpojumos, zinātnē un citos komercpakalpojumos - par 0,6 tūkst. vietām, apstrādes rūpniecībā un izglītībā – par 0,4 tūkst. vietām katr�� nozarē, būvniecībā un tirdzniecībā – par 0,3 tūkst. vietām katrā nozarē.
Analizējot datus pa reģioniem, redzams, ka augstākais brīvo darbvietu īpatsvars šā gada otrā ceturkšņa beigās bija Rīgā (2,5%) un Pierīgas reģionā (2,1%). Rīgā bija koncentrētas 14,8 tūkst. brīvās darbvietas. Viszemākais brīvo darbvietu īpatsvars valstī bija Latgales reģionā (1,0%).
Privātajā sektorā augstākais brīvo darbvietu īpatsvars bija Pierīgas reģionā (2,1%), bet pārējos reģionos tas atradās robežās no 0,7 līdz 1,5%.
Salīdzinot šā gada otrā ceturkšņa datus ar pirmā ceturkšņa datiem, brīvo darbvietu skaits valstī samazinājies par 0,3 tūkst. vietām jeb par 1,5%. Visvairāk šajā periodā tās samazinājušās valsts pārvaldē, aizsardzībā un obligātajā sociālajā apdrošināšanā par 0,3 tūkst. vietām, tirdzniecībā, viesnīcās un restorānos – kopā par 0,2 tūkst. vietām. Savukārt vislielākais brīvo darbvietu pieaugums bija izglītībā – par 0,3 tūkst. vietām.
Saskaņā ar apsekojuma metodoloģiju par brīvu darbvietu tiek uzskatīta darbvieta, kurai ceturkšņa beigās pretendents nav izvēlēts un līgums nav noslēgts, un darba devējs veic aktīvus pasākumus, lai atrastu tai piemērotu pretendentu, un gatavojas to aizpildīt nekavējoties vai tuvāko 3 mēnešu laikā. Brīvo darbvietu īpatsvars tiek aprēķināts procentos, dalot brīvo darbvietu skaitu ceturkšņa beigās ar kopējo darbvietu skaitu ceturkšņa beigās (aizņemtās + brīvās darbvietas).
Vairāk var lasīt Centrālās statistikas pārvaldes mājaslapā internetā.