Latvijas iedzīvotāji saglabā «vēsu prātu» arī pirmssvētku laikā un negaidīti saņemtus 50 tūkstošus eiro drīzāk noguldītu, nevis iztērētu vērienīgam Līgo vakaram sev un saviem draugiem, liecina Norvik Bankas veiktā iedzīvotāju aptauja.
Tā atzinuši 47% aptaujas respondentu. 42% respondentu saka, ka labprāt nomaksātu esošos parādus un atdotu aizņēmumus, bet aptuveni trešdaļa (29%) aptaujāto sacījuši, ka negaidīti saņemtu naudu ieguldītu sava uzņēmuma izveidē.
«Aptaujas dati rāda, ka pat pirmssvētku laikā, kad cilvēki parasti ir vairāk gatavi ar izklaidi saistītiem tēriņiem, Latvijas cilvēki saglabā piesardzību. Tas, ka teju puse aptaujāto negaidīti saņemtus 50 tūkstošus noguldītu nebaltām dienām, liecina, ka cilvēki vairāk sākuši domāt par savu un savas ģimenes nākotni. Iepriecina, ka teju trešdaļa cilvēku ir gatavi un grib veidot paši savu uzņēmumu,» komentējot aptauju norāda Norvik Bankas Valdes priekšsēdētājs Olivers Bramvels.
Aptuveni trešā daļa aptaujāto atzinuši, ka daļu no negaidīti iegūtās naudas varētu ziedot vai izlietot Līgo vakara sarīkošanai sev, ģimenei un saviem draugiem. Visvairāk (13%) aptaujāto cilvēku sacījuši, ka lielāko daļu no saņemtajiem līdzekļiem labprāt ziedotu, bet atlikumu izlietoto ģimenes Līgo svinībām. Tikai neliels skaits respondentu (7%) būtu gatavi iztērēt šo naudu, lai Līgo vakaru pavadītu draugu pulkā kādā no Karību jūras salām, 6% sarīkotu tradicionālus Līgo svētkus ezera krastā ar etno ansambļu dalību, tautas dziesmām un tradicionālu ēdienu, bet 5% iegādātos sen kārotas lietas, kam līdz šim nepietika naudas (auto, mājoklis, pasaules ceļojums u.c.).
Latvieši biežāk (51%) nekā krievu vai citas tautības pārstāvji izvēlētos negaidīti saņemto naudu noguldīt. Par naudas noguldīšanu nebaltām dienām būtiski biežāk domātu jaunieši vecumā līdz 24 gadiem (62%), iedzīvotāji ar vidēji augstiem ienākumiem 500-700 EUR (57%). Cittautieši biežāk izvēlētos ziedot nekā latvieši (19% pretstatā 9% latviešu).
Aptaujā piedalījās 721 respondents, tā notika no 9.-14. Jūnijam visā Latvijā.