Lai arī kopējais noguldījumu apjoms bankās pieaug, tomēr par tiem izmaksātās peļņas apjoms samazinājies par 40%.
Tādējādi uzņēmumiem un privātpersonām par viņu noguldīto naudu, ko bankas parasti izmanto jaunu kredītu izsniegšanā, gada laikā gar degunu aizgājuši vismaz 60 miljoni latu, bet bankām tas ļāvis būtiski samazināt izdevumus, uzlabot peļņas rādītājus un pat palielināt darbiniekiem algas, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) apkopotā informācija par banku darbības rādītājiem šā gada 30. jūnijā.
Pēc baņķieru skaidrotā, procentu ieņēmumi kopumā ir samazinājušies saistībā ar sarukušām procentu likmēm gan noguldījumiem latos, gan eiro. To ietekmē ne vien tas, ka samazinājušās starpbanku procentu likmes, bet arī tas, ka bankām šobrīd naudas pietiek un nav nepieciešamība piesolīt papildu peļņu. Tādējādi zemajām starpbanku likmēm vairāku banku vēlme pievienot depozītiem peļņas likmi šobrīd ir vismaz divas līdz trīs reizes zemāka, nekā pievienotās likmes tiem pašiem kredītiem.
FKTK dati liecina, ka šā gada pirmajos sešos mēnešos banku procentu izdevumi par ne MFI (monetāro un finanšu iestāžu) noguldījumiem bija 84,4 miljoni latu iepretim 141 miljonam latu pērn šajā laika periodā. Tā kā procentu ieņēmumos no izsniegtajiem kredītiem ne-MFI šogad pusgadā bankas saņēmušas 268,5 miljonus latu, kas ir par 7,6% mazāk nekā pērn pusgadā, kopumā banku tīrie procentu ieņēmumi šogad bijuši par 27,6% lielāki. Bankām pieauguši arī tīrie komisijas naudas ieņēmumi, samazinājums bijis vien finanšu instrumentu tirdzniecības darījumu rezultātā gūtai peļņai. Tikmēr banku personāla atalgojumā bankas šogad sešos mēnešos tērējušas 69,9 miljonus latu, kas ir par 8% vairāk nekā pērn šajā laikā.
DB apkopotā informācija par noguldījumiem un izmaksātajiem procentiem kopš 2004. gada liecina, ka šobrīd samaksa par noguldījumiem atrodas vienā no zemākajiem līmeņiem un ir slikta ziņa, piemēram, iedzīvotājiem, kuri savus uzkrājumus vēlas turēt par drošākajiem uzskatītajos depozītos par likmēm, kas vismaz nosegtu inflāciju.